Gdyńska Szkoła Filmowa na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Data publikacji: 2020-10-21
"Lato 43" w reżyserii Anety Bussold i "Prawdziwe uczucia" w reżyserii Jana Kuźnika zostały zakwalifikowane do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych!

Gdyńska Szkoła Filmowa na 45. Festiwalu Polskich Filmów FabularnychPoza filmami dyplomowymi naszych absolwentów do konkursu zakwalifikowało się 25 filmów wyprodukowanych przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka - Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wyboru filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych dokonał Dyrektor Artystyczny Festiwalu Tomasz Kolankiewicz, krytyczka filmowa Adriana Prodeus i historyk kina Maciej Gil.

"Lato 43" w reż. Anety Bussold to kameralna historia przyjaźni kobiet podczas okupacji, które ratowanie świata zaczęły od własnego podwórka. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Babci autorki.

Są młodzi, piękni i zakochani. Tak jak jej rodzice... Kiedyś. Kiedy odwiedzą ich, prosząc o drobną przysługę, na jaw wyjdą ich skrywane od lat, dziwaczne tajemnice - oraz prawdziwe uczucia. Tak w skrócie można opisać fabułę filmu "Prawdziwe uczucia" w reż. Jana Kuźnika.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 8-12 grudnia. Więcej szczegółów na temat tegorocznej selekcji znajdziecie tutaj