Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Rekrutacja jeszcze trwa!
Data publikacji: 2015-09-01
Do 10 września można zapisywać się na nowy kierunek – dwuletnie Studium Producentów Form Audiowizualnych.

Za program studium odpowiadają Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.
Rekrutacja jeszcze trwa!Zajęcia planowane są w trybie zaocznym, zjazdy będą się odbywały raz w miesiącu.

Program Studium obejmie praktyczne i teoretyczne aspekty produkcji filmowej, telewizyjnej, produkcji gier i produkcji reklamowej.

Głównym celem studium jest przygotowanie rzutkich menadżerów i kreatorów do współtworzenia (z sukcesem) nowego rynku audiowizualnego przyszłych dekad. Absolwent studium otrzyma wiedzę teoretyczną i praktyczną obejmującą:

• znajomość rynku i jego mechanizmów (media tradycyjne i nowe media)

• znajomość specyfiki produkcji i dystrybucji form audiowizualnych

• umiejętność oceny potencjału projektu i zainicjowania biznesu

• umiejętność pozyskiwania środków publicznych (Polska i Europa) - Kreatywna Europa 2014-2020

• znajomość specyfiki aspektów prawnych (prawo autorskie: dzieła, tantiemy, licencje, dozwolony użytek, kopiowanie, etc,)

• znajomość specyfiki aspektów finansowych (dotacje, inwestycje, zwrot: w pieniądzu, w wartości PR-owej, w wartości marketingowej, w wartościach społecznych/edukacyjnych).

Studium ma charakter warsztatów, w których zarówno część teoretyczna jak i praktyczna nie opiera się jedynie na wykładach, a stawia nacisk na dyskusje, burze mózgów, wymianę poglądów analizę case studies.

Wykładowcy Studium:

Kamil Przełęcki - z wykształcenia kierownik produkcji filmowej, autor pierwszych w kraju wersji przeniesienia schematów budżetowych i scheduling'owych pakietu MM na polski grunt w 1997 roku (polski układ budżetu filmu zaadoptowany do trzypoziomowej konstrukcji budżetu MMB i wiele szablonów polskojęzycznych raportów MMS). Autor systemowych rozwiązań dla produkcji filmowej i telewizyjnej opartych na analizie produkcji angielskich i amerykańskich.

Maciej Sowiński - były Dyrektor ds. Realizacji TV, obecnie Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji TV w Telewizji Polsat S.A. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach.

Michał J. Zabłocki - polski producent filmowy, scenarzysta, były dyrektor Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Był wykładowcą Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor książek o tajnikach produkcji filmowej.

Maciej Bednarzewski - jest odpowiedzialny za biznes licencyjny studia DreamWorks Animation w Europie Środkowo-Wschodniej (Planeta Junior CEE). Wcześniej współpracował z The Walt Disney Company oraz United International Pictures. Specjalista w dziedzinie dystrybucji i licencjonowania. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.

Wojciech Szabunio - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku prawo. Specjalizuje się głównie w prawie kontraktów, prawie spółek, przejęciach i przekształceniach przedsiębiorców, zagadnieniach handlu zagranicznego oraz w ochronie danych osobowych. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Rafał Ziarkowski - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się głównie w prawie cywilnym, prawie obrotu gospodarczego, prawie karnym oraz prawie spółek. Laureat finału konkursu krasomówczego Ministerstwa Sprawiedliwości. Współautor publikacji: Prawo gospodarcze. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Janusz Kawiak - Absolwent Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe nt. TQM i Zarządzania Technologią w Loyola Marymount University. Specjalista w dziedzinie zarządzania projektami, zarządzania procesami, zarządzania jakością, MS Project oraz Six Sigma. Członek Project Management Institute. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Beata Bednarczyk - Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła min. Personnel and Training Management w Nottingham University; Specjalizuje się w przywództwie oraz zarządzaniu czasem. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Wojciech Parteka - Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Członek Leadership Pipeline Institute. Specjalizuje się głównie w zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwie, ocenie projektów inwestycyjnych oraz przywództwie zorientowanym na osiąganie rezultatów. Autor „Przepływy gotówkowe: ustalanie, analiza, planowanie, zarządzanie”.

Oraz gościnnie swój udział potwierdzili m.in.: Agnieszka Odorowicz (PISF), Tomasz Bagiński (Platige Image), Edward Miszczak (TVN), Jan Dworak (KRRiTV).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.gsf.pl/studium/
Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski