Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Laboratorium Sztuki
Data publikacji: 2012-02-21
Zdjęcia Filipa Jacobsona od jutra można oglądać w Galerii Integracja. Zapraszamy na wernisaż związany ze szczególnym projektem.
Laboratorium SztukiCentrum Integracja Gdynia Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie Galerii Integracja. Otwarciu Galerii towarzyszyć będzie pokaz filmu w reż. Filipa Jacobsona, studenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, oraz wernisaż zdjęć niewidomej Magdy Rataj i Filipa Jacobsona zrealizowanych podczas wyjątkowego spaceru.

Wernisaż odbędzie się w środę 22 lutego 2012 o godzinie 18:00 w siedzibie Centrum Integracja, ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia. Wstęp wolny.

Galeria Integracja „Laboratorium Sztuki” nieformalnie ruszyła w 2010 r. wernisażem „Projektu Kobieta”. Dzięki współpracy z Galerią Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej, w witrynach CI Gdynia pojawiły się w 2011 r. m.in. wystawy „RADABSTRA”, „Kocham podróże pachnące wolnością”, „Świat wokół mnie”, „Gdynia naturalnie piękna”.

W ramach Galerii, od ponad 6 miesięcy, w każdy poniedziałek odbywają się „Integracyjne spotkania z haftem” oraz działa grupa eksplorująca trójmiejskie muzea. 22 lutego 2012 roku zostanie otwarta Galeria, dzięki której wszystkie środowiska (prywatnoprawne, publicznoprawne, NGO) związane z działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością, będą miały okazje promowania działań integracyjnych i osób z niepełnosprawnością.

Okazją do rozpoczęcia wspólnych działań w ramach jedynej takiej Galerii w Polsce będzie pokaz dokumentalnego filmu krótkometrażowego w reż. Filipa Jacobsona, studenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Film opowiada o wyjątkowej relacji dwójki dziewięcioletnich dzieci. W czasie spaceru Basia i Maciek bawią się i kłócą, ale też wspólnie próbują zrozumieć świat i sposób, w jaki go postrzegają. Film powstał przy wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego.

Laboratorium Sztuki ruszy 22 lutego wystawą fotografii unikatowego projektu, w którym student Gdyńskiej Szkoły Filmowej, niewidoma uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej i nauczyciel Gdyńskiej Szkoły Społecznej, wybrali się na fotograficzny spacer. Zdjęcia Magdy i Filipa pokazują jak różnie można patrzeć na świat, jak wyjątkowy może być moment robienia zdjęcia. Niesamowite zdjęcia niewidomej Magdy zachęcają do postawienia pytania o to jak i co widzimy? Zdjęcia Filipa prezentują wyjątkową relację między uczennicą a nauczycielem, który odkrywa przed nią świat obrazów.

Pan Mirek Pawlik jest nauczycielem religii w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Po lekcjach prowadzi kółko artystyczne i fotograficzne. Część z jego uczniów to osoby niewidome. Magda Rataj jest uczennicą szóstej klasy. Całkowicie wzrok straciła we wrześniu 2010 roku. Magda portretuje Gdynię na podstawie dotyku, odgłosów i opowieści Pana Mirka, który opisuje jej to, czego sama nie może poczuć. Robi zdjęcia, bo to daje jej poczucie czegoś specjalnego. Migawkę naciska ostrożnie i bez pośpiechu. Najbardziej lubi fotografować naturę. Zdjęcia zrobiono w maju 2011 roku, kiedy do Magdy i Pana Mirka dołączył Filip Jacobson student Gdyńskiej Szkoły Filmowej i wspólnie wybrali się na spacer.

Galeria Integracja “Laboratorium Sztuki” otrzymała wsparcie finansowe ze środków ZMPG S.A. w Gdyni
Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie "Dwa Teatry" będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!Chłopcy Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski