Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Matka" nagrodzona we Wrocławiu i w Puli!
Data publikacji: 2013-07-29
Ogromny sukces absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Łukasza Ostalskiego! Jego dyplomowy film "Matka" otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego Pula Film Festival w Chorwacji oraz nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.
Matka nagrodzona we Wrocławiu i w Puli! Jury Konkursu Międzynarodowego 60 Pula Film Festival w składzie: przewodnicząca Neda Armerić (aktorka), Pjer Žalic (reżyser) oraz Igor Šterk (reżyser i scenarzysta) w uzasadnieniu werdyktu napisało: "Polski reżyser Łukasz Ostalski udowadnia, że europejskie kino ma przed sobą przyszłość".
W konkursie filmów krótkometrażowych, poza "Matką", prezentowano 17 filmów z całej Europy.

Film spotkał się również z uznaniem międzynarowego Jury w składzie: Jukka-Pekka Laakso, Fijona Jonuzi oraz Laurence Reymond 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych pokazano łącznie 71 filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji. "Matka" otrzymała nagrodę w kategorii fabuła.

To nie pierwsze sukcesy "Matki" - o wszystkich nagrodach i wyróżnieniach przeczytają Państwo na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej (www.gsf.pl) w zakładce festiwale.

Poniżej przedstawiamy werdykty Jury obydwu festiwali:


Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W trójmiejskim programie jeszcze więcej, bo ponad 70 premier najlepszych filmów dokumentalnych, odnoszących się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Spotkania z reżyserami i bohaterami, debaty i rozmowy, warsztaty i edukacja dla dzieci i seniorów. Czwarta edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 15-24 maja. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 13 filmów. Trwa sprzedaż biletów na 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Właśnie rozpoczął się w Gdyni 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski