Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Matka" nagrodzona we Wrocławiu i w Puli!
Data publikacji: 2013-07-29
Ogromny sukces absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Łukasza Ostalskiego! Jego dyplomowy film "Matka" otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego Pula Film Festival w Chorwacji oraz nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.
Matka nagrodzona we Wrocławiu i w Puli! Jury Konkursu Międzynarodowego 60 Pula Film Festival w składzie: przewodnicząca Neda Armerić (aktorka), Pjer Žalic (reżyser) oraz Igor Šterk (reżyser i scenarzysta) w uzasadnieniu werdyktu napisało: "Polski reżyser Łukasz Ostalski udowadnia, że europejskie kino ma przed sobą przyszłość".
W konkursie filmów krótkometrażowych, poza "Matką", prezentowano 17 filmów z całej Europy.

Film spotkał się również z uznaniem międzynarowego Jury w składzie: Jukka-Pekka Laakso, Fijona Jonuzi oraz Laurence Reymond 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych pokazano łącznie 71 filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji. "Matka" otrzymała nagrodę w kategorii fabuła.

To nie pierwsze sukcesy "Matki" - o wszystkich nagrodach i wyróżnieniach przeczytają Państwo na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej (www.gsf.pl) w zakładce festiwale.

Poniżej przedstawiamy werdykty Jury obydwu festiwali:


Przesłuchania do głównej roli w filmie dyplomowym
Poszukujemy zdolnej aktorsko dziewczynki w wieku 7-10 lat do głównej roli w filmie dyplomowym studentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej, która zgodzi się ściąć włosy na potrzeby sceny w filmie. Prawdopodobny termin zdjęć to sierpień 2020 roku. Film realizowany będzie w Gdyni.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń ze zdjęciem i numerem telefonu/ mailem kontaktowym na adres: castingdyplom2020@gmail.com

Zainteresowanych zaprosimy na przesłuchania.

Przesłuchania do głównej roli w filmie dyplomowym
Przypominamy, że 20 maja mija termin składania dokumentów rekrutacyjnych na Wydział Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dokumenty należy wysłać najpóźniej dzisiaj pocztą bądź kurierem - decyduje data stempla pocztowego. Materiały, które kandydaci przesyłają do nas mailowo, muszą zostać wysłane dzisiaj najpóźniej do godziny 23:59.

Chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z rekrutacją pod adresem mailowym: info@gsf.plOstatni dzień na składanie dokumentów do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski