Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Czułość" w reż. Emilii Zielonki zwycięża w Busan i Jenie!
Data publikacji: 2016-05-06
"Czułość", film dyplomowy absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej Emilii Zielonki, na podstawie scenariusza Agaty K. Koschmieder (PWSFTviT), zdobył nagrodę Excellence Award for Best Picture w Konkursie Międzynarodowym 33. Busan International Short Film Festival oraz został wybrany najlepszym filmem krótkometrażowym (Best Shortfilm) na 17. cellu l'art International Short Film Festival w Jenie (Niemcy)!
Czułość w reż. Emilii Zielonki zwycięża w Busan i Jenie! Selekcjonerzy Festiwalu w Busan mieli bardzo trudne zadanie - spośród ponad 4000 filmów zgłoszonych przez filmowców z różnych stron świata, wybrali 54 obrazy, prezentowane w Konkursie. Nagradzając "Czułość" Jury tak skomentowało swój wybór:

"CZUŁOŚĆ angażuje pełnym napięcia, kontrowersyjnym tematem aborcji z godną podziwu szczerością. Zielonka jednak zamiast brać stronę w debacie, portretuje wnikliwy i wielopłaszczyznowy portret pary ze szczególną dynamiką emocjonalną. CZUŁOŚĆ to cenny impuls na rozpoczęcie dialogu, ośmiela aby zmierzyć się z tematem nie jako abstrakcyjną ideą, ale prawdziwym, przeżytym doświadczeniem."

http://www.bisff.org/eng/html/05_community/0502_view.php?pid=1&idx=3852&page=1&keyword=&keyfield=


Na Festiwal w Jenie zgłosiło się ponad 700 filmów, spośród których do konkursu wybrano jedynie 32 filmy.

http://cellulart.de/en/news
Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Absolwent Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Paweł Podolski, otrzymał nagrodę dla najlepszego międzynarodowego reżysera za swój debiut "Czy potwory jedzą kiwi?" na Austin Comedy Film Festival.Paweł Podolski nagrodzony w Stanach
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski