Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Konkurs filmowy Legalnej Kultury
Data publikacji: 2015-07-28
Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni, ogłaszają Konkurs na spot przekonywający, że wybór treści kultury to kwestia gustu, ale źródła kultury należy wybierać wyłącznie legalne.

Konkurs filmowy Legalnej KulturyŻyjemy w czasach, w których hamletowskie być albo nie być stało się aktualnym jak nigdy dotąd pytaniem o przyszłość kultury. W cyfrowej rzeczywistości cały czas rządzi prawo silniejszego. Dlatego niezwykle ważne stało się nasze poczucie odpowiedzialności za kulturę. Promujmy wspólnie korzystanie z legalnych źródeł kultury. Powiedzmy NIE piractwu!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się  w dniach 14-19 września 2015 roku.

Wyobraź sobie, że przez długie miesiące siedzisz na planie i w studiu, potem Twoje dzieło zdobywa uznanie na festiwalach w kraju i zagranicą, aż wreszcie nadszedł czas na jego premierę kinową. Ale zamiast tłumu widzów, sale świecą pustkami, bo niedoszli fani już obejrzeli Twój film - w pirackiej kopii z Internetu. Jak byś się poczuł? No właśnie. Z ciemną stroną sieci zmaga się wielu artystów.

Zainspiruj się tematem :

Internet to prawdziwa kopalnia kultury, ale korzystając z pirackich źródeł kopiesz przede wszystkim jej twórców.

Internet oferuje nam niezliczone możliwości, zasypując nas informacjami, danymi, plikami. Zwróć jednak uwagę, że to, co dla internautów jest jednym z wielu zasobów sieci, to dla twórcy efekt ciężkiej pracy, a czasem wręcz sens życia.

Wkręć się w temat i nakręć film z przesłaniem! Weź udział w konkursie o Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury i zobacz swoje dzieło podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni stając tym samym w jednym szeregu z innymi twórcami. To nie tylko prestiż, ale i głos w sprawie walki z piractwem, tak ważny dla artystów, a więc także i dla Ciebie.

Nieważne, czy studiujesz reżyserię, jesteś absolwentem innego kierunku szkoły filmowej, nieważne czy kręcisz filmy telefonem komórkowym, robisz animacje czy posługujesz się starą kamerą 16 mm. Liczy się wyłącznie Twoja kreatywność i chęć podzielenia się nią z innymi.

Masz na to minutę czasu ekranowego. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumiere „Wyjście robotników z fabryki”, od którego w 1895 roku zaczęła się historia kina.

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Młodego Kina 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda: 8 tys. złotych
  • II nagroda: 4 tys. złotych
  • III nagroda: 2 tys. złotych

Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Prawa autorskie filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry itp. – muszą pochodzić z legalnych źródeł.

Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac oraz wymogi techniczne zawarte zostały w Regulaminie Konkursu, który znajduje się na www.legalnakultura.pl


Termin zgłaszania filmów upływa 31 sierpnia 2015 roku. Filmy zostaną zaprezentowane festiwalowej widowni. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Gali Młodego Kina w Teatrze Muzycznym w Gdyni 18 września 2015 roku.

Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski