Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Filip Springer i premiera 19. Blizy: „Przestrzeń i architektura” 23 czerwca o 19:00 w InfoBoxie
Data publikacji: 2014-06-13
W 2 (19) 2014, numerze „Blizy” zatytułowanym „Wielkie wędrówki” chcielibyśmy przyjrzeć się roli architektury w kształtowaniu przestrzeni wokół nas i płynącym stąd wielorakim konsekwencjom. W naszej części Europy brzydota przestrzeni zarówno miejskiej, jak i wiejskiej jest czymś powszechnym. Pragniemy zwrócić uwagę czytelników na istnienie tego problemu, pokazać architektoniczny chaos, „kociokwik” i „bezhołowie” i bezguście, które nas otacza. Na łamach Blizy wypowiadają się w tekstach m.in. Janusz Korbel, Agnieszka Sabor, Andrzej Kasperek, Monika Samsel-Chojnacka, gościem specjalnym numeru i spotkania promocyjnego będzie – Filip Springer – autor „Wanny z kolumnadą” – brawurowego reportażu o polskiej przestrzeni.
Filip Springer i premiera 19. Blizy: „Przestrzeń i architektura” 23 czerwca o 19:00 w InfoBoxiedata: 23 czerwca 2014 (poniedziałek)

godzina: 19:00

miejsce: InfoBox Gdynia, ul. Świętojańska 30, 81-372

bilety: wstęp wolny

Charakter zabudowy, w której toczy się nasze codzienne życie to jeden z najważniejszych czynników oddziaływujących na ludzką psychikę. Wpływa na nasze samopoczucie, ustanawia bądź niszczy więzi z miejscem zamieszkania, buduje lub rozrywa międzyludzkie relacje, tworzy lub unicestwia mityczny i symboliczny wymiar przestrzeni. Świadomie i konsekwentnie prowadzona polityka kształtowania przestrzeni jest przejawem kulturowej dojrzałości oraz rozwiniętych potrzeb estetycznych danego społeczeństwa. Problematyka numeru zostanie rozszerzona o inny jeszcze wątek. Będzie nim obecność architektury w literaturze, kinie i sztukach plastycznych. W 19. Blizie również obszerna rozmowa z Małgorzatą Łukasiewicz, przewodniczącą Nagrody Literackiej GDYNIA, której tegoroczną edycję objęliśmy specjalnym patronatem.

- Pytanie o przestrzeń publiczną – należącą do nas wszystkich – jest jednym z najważniejszych pytań o naszą przyszłość, jakość życia, dobre – bądź złe – samopoczucie. Zapewne większość urzędników podejmujących ważkie decyzje urbanistyczne w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że determinują naszą – obywateli – przyszłość na całe dekady. Polska jest, niestety, krajem urbanistycznego chaosu, brzydoty, kiczu, bałaganu, tysięcznych przykładów sobiepaństwa. Mimo swoich sukcesów nie ma pięknego oblicza. Niewiele pomagają apele i mądre teksty publicystów. Dlatego zapraszamy do dyskusji nad naszą przestrzenią publiczną. Od nas także coś zależy. Może więcej, niż nam się wydaje – mówi redaktor naczelny „Blizy” Paweł Huelle.

„Bliza” to pierwszy w historii magazyn artystyczny wydawany w Gdyni. Pismo ukazuje się od listopada 2009 r. „Bliza” stara się łączyć wysoki, ogólno­polski poziom kulturalny z ukazywaniem ważnych lokalnych zdarzeń i osobowości. Jako magazyn artystyczny prezentuje zjawiska z różnych dziedzin sztuk: plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, literatury, architektury. Interesuje się także obyczajowością i semiotyką rzeczywistości.

Redagują: Paweł Huelle – redaktor naczelny; Adam Kamiński – sekretarz redakcji; Piotr Millati – redakcja eseju; Wojciech Boros – redakcja poezji; Magda Danaj – rysuje.

Promocja: Przemysław Rydzewski; mail: info.bliza@gmail.com; Tel. 502 064 567
Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski