Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Matka
Matka
Małgorzata - na co dzień ważny polityk - jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. 
2013 | Film fabularny w reż. Łukasza Ostalskiego
I. Nagrody:

II. Kwalifikacje:

II nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych w ramach 44. ALCINE - Festival de Cine de Alcalá de Henares w Madrycie.

W ciągu 44 lat swojej historii festiwal filmowy ALCINE potwierdził swój prestiż i stał się jednym z najważniejszych konkursów filmów krótkometrażowych w Hiszpanii. Stał się obowiązkowym punktem odniesienia zarówno dla ekspertów, jak i miłośników kina. Ponadto stanowi on jeden z głównych wydarzeń kulturalnych w Alcalá de Henares.

http://www.alcine.org/palmares/


Nagroda za filmowe osiągnięcie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych THESS w Tessalonikach w Grecji

http://tisff.eu/index.php/en/awards


Kwalifikacja filmu na THESS - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Tessalonikach w Grecji


Festiwal znalazł się w tym roku na liście 45. najlepszych festiwali filmów krótkometrażowych oraz na szczycie 28. festiwali europejskich, w oparciu o wybór filmów oraz programu.

http://www.tisff.eu/index.php/en/


Kwalifikacja filmu na 55. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Brno 16 w Czechach

Brno Sixteen, jeden z najstarszych festiwali międzynarodowych, wywodzi swoją nazwę od formatu filmu 16 mm i jest wydarzeniem prezentującym zagraniczne produkcje z napisami w języku angielskim i czeskim.

http://brno16.cz/rocnik/2014/


Kwalifikacja filmu do pokazu w ramach Maratonu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych podczas 7. CinEastCentral and Eastern European Film Festival w Luksemburgu

W wielokulturowym i wielonarodowościowym Wielkim Księstwie Luksemburga prezentowane są filmy z krajów z bloku wschodniego. W tym roku będzie można zapoznać się z ponad setką filmów krótko i pełnometrażowych, a do tego wziąć udział w koncertach, wystawach, wieczorach gastronomicznych i debatach.

http://www.cineast.lu/2014/en/5130-cineshorts.html


Kwalifikacja filmu do Międzynarodowego Konkursu na 11 Sedicicorto International Film Festival we Włoszech

Festiwal Sedicicorto jest międzynarodowym wydarzeniem, prezentującym najnowsze filmy krótkometrażowe, których czas trwania nie przekracza 40 min.

http://www.sedicicorto.it/downloads/files/ZZ-OFFICIAL%20SELECTION-OK.pdf


Kwalifikacja filmu do Konkursu Filmów Krótkometrażowych na ShortsUp - Long night of Shorts Films w Rumunii

W tym roku została zorganizowana szósta edycja wydarzenia - przez jedną noc, 28 czerwca, w Ogrodzie Botanicznym w Bukareszcie prezentowany jest maraton najbardziej utytułowanych filmów krótkometrażowych danego roku.

http://shortsup.ro/competitia-shortsup-audience-award-la-noaptea-lunga/?lang=en


Dwie nagrody na festiwalu FEST – New Directors | New Films Festival. Film został wybrany przez Jury Najlepszym Krótkometrażowym Filmem Fabularnym oraz otrzymał Nagrodę Publiczności.


Co roku w Espinho prezentowane są najlepsze filmy młodych twórców, które walczą o nagrody w dwóch głównych sekcjach konkursowych – Silver Lynx Competition – dla filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez reżyserów, którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz Golden Lynx Competition dla pierwszych i drugich filmów w kategorii pełnometrażowej.

http://fest.pt/site/fest-2014-despede-se/?lang=en


Główna Nagroda Luna de Valencia dla najlepszego filmu krótkometrażowego 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Walencji Cinema Jove

Festiwal Cine Jove to jeden z pięciu najważniejszych hiszpańskich festiwali filmowych o międzynarodowej renomie. Co roku w Walencji widzowie i goście festiwalu mogą obejrzeć najnowsze i najlepsze filmy poświęcone problemom młodych, które walczą o nagrody w dwóch kategoriach konkursowych – filmów krótko i pełnometrażowych. Festiwal posiada akredytacje FIAPF. Tegoroczna, 29. edycja Cine Jove odbyła się między 20 a 27 czerwca.

http://www.cinemajove.com/english/winners.php?edicion=2014&seccion=soc

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych na festiwalu Huesca International Film Festival w Hiszpanii.

Festiwal Huesca jest jednym z najstarszych festiwali filmów krótkometrażowych w Hiszpanii - w tym roku festiwal będzie świętował swoją 42 edycję. W programie co roku można znaleźć wybór najlepszych filmów międzynarodowych. Zwycięzcy w głównych kategoriach konkursowych są automatycznie kwalifikowani do udziału w konkursie Akademii Sztuki Filmowej.

http://www.huesca-filmfestival.com/palmares/

Kwalifikacja filmu na Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich w Bangkoku


Kwalifikacja filmu na XIII edycję Euganea Film Festival we Włoszech

Film został zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

http://www.euganeafilmfestival.it/


Kwalifikacja filmu na
29th Valencia International Film Festival Cinema Jove Short Film Competition

Valencia International Film Festival Cinema Jove Short Film Competition jest akredytowany przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych).

Kwalifikacja filmu do międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych na festiwalu Huesca International Film Festival w Hiszpanii.

Festiwal Huesca jest jednym z najstarszych festiwali filmów krótkometrażowych w Hiszpanii - w tym roku festiwal będzie świętował swoją 42 edycję. W programie co roku można znaleźć wybór najlepszych filmów międzynarodowych. Zwycięzcy w głównych kategoriach konkursowych są automatycznie kwalifikowani do udziału w konkursie Akademii Sztuki Filmowej.

Kwalifikacja filmu do konkursu "Next Generation" podczas 17. Brussels Short Film Festival

Film został wybrany spośród ponad 1140 filmów zgłoszonych do Festiwalu Next Generation i jako jedyny film z Polski z ostanie zaprezentowany w Międzynarodowym Konkursie Filmów Studenckich. Festiwal odbędzie w Brukseli od 23 kwietnia do 3 maja.

http://bsff.be/films-2014/next-generation-2014/

Kwalifikacja filmu na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich w Tel Avivie.

Etiuda znalazła się wśród 65 filmów z ponad 30 krajów, które powalczą o nagrodę w konkursie międzynarodowym na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich w Tel Avivie.


Kwalifikacja filmu do Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves Festival 2014


Short Waves Festival to wydarzenie, które konsekwentnie od 6 lat prezentuje wyłącznie kino krótkometrażowe. Zestaw filmów zakwalifikowanych do konkursu o nagrodę Short Waves Grand Prix, składający się z najnowszych produkcji fabularnych, dokumentalnych, animacji i form eksperymentalnych, odwiedzi ok. 50 miast w Polsce, Europie i na świecie. Widzowie we wszystkich miastach na mapie festiwalu oddają swoje głosy na wybrany film, decydując tym samym o przyznaniu głównej nagrody - w wysokości 20 000 złotych.

http://shortwaves.adarte.webd.pl/news


Prezentacja filmu w ramach 5 Star Stories Special Program podczas Tampere Film Festival 2014

Tampere Film Festival (fiński: Tampereen elokuvajuhlat) organizowany jest od 1969 roku w fińskim mieście Tampere. Festiwal jest akredytowany przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych), a wraz z festiwalami w Oberhausen i Clermont-Ferrand jest najważniejszym europejskim festiwalem filmów krótkometrażowych.

http://www.tamperefilmfestival.fi/site/index.php?page=others-2

Kwalifikacja filmu do Międzynarodowego Konkursu na 16th Mecal International Short Film Festival w Barcelonie

http://www.mecalbcn.org/programacion/internacional/internacional-1/?lang=en

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2013

Festiwal Euroshorts realizowany jest od 1992 roku i jest jedną z najważniejszych imprez w Polsce prezentujących polskie i zagraniczne produkcje krótkometrażowe. Do tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono 586 filmów, z których selekcjonerzy wybrali 78. Filmy pochodziły z 29 krajów.


Kwalifikacja filmu na Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts 2013

Festiwal Euroshorts realizowany jest od 1992 roku i jest jedną z najważniejszych imprez w Polsce prezentujących polskie i zagraniczne produkcje krótkometrażowe. Do tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono 586 filmów, z których selekcjonerzy wybrali 78. Filmy pochodziły z 29 krajów.

Kwalifikacja filmu na 11. Międzynarodowy Festiwal SIGNES DE NUIT

Festiwal SIGNES DE NUIT prezentuje filmy z całego świata, które posługując się nowym, audio-wizualnym językiem, mówią o bieżących poblemach oraz sytuacji dzisiejszego społeczeństwa. Festiwal organizowany jest w Paryżu od 2003 roku.

http://www.signesdenuit.com/concept/concept_eng.html

Pokaz filmu w ramach Sekcji Polskiej podczas Raindance London Film Festival

Festiwal Raindance został założony w 1992 roku "przez filmowców dla filmowców". Od 2012 roku jest drugim festiwalem w Wielkiej Brytanii, który ma prawo nominować filmy do Oskara.

http://www.raindance.org/about-raindance/


Kwalifikacja filmu na Leeds International Film Festival

Festiwal w Leeds to największy festiwal filmowy odbywający się w Anglii poza Londynem.


Pokaz filmu podczas 15. Festiwalu Kina Europejskiego w Essonne we Francji (2013)

http://www.cinessonne.com/pages/archives/festival-2013/

Kwalifikacja filmu na 2. Duhok International Film Festival 2013

Festiwal Duhok organizowany w Iraku od 2012 roku "pragnie powrócić do tożsamości kulturowej tego regionu, który byłby postrzegany ponownie jako miejsce rozwoju, a nie miejsce konfliktu polistycznego. Festiwal prezentuje innowacyjne filmy o wysokiej wartości artystycznej.

http://duhokiff.com/rupel.php?id=174&z=en&cure=10&m=3


I Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Filmów Studenckich 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego MOLODIST w Kijowie

"Molodist" jest jednym z największych festiwali filmowych na Ukrainie i w Europie Wschodniej akredytowanym przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych). Głównym celem festiwalu jest wsparcie młodych reżyserów. Na program wydarzenia składają się: sekcja filmów studenckich, debiuty krótkometrażowe oraz debiuty fabularne.


Kwalifikacja filmu do Międzynarodowego Konkursu Studenckiego 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Molodist" w Kijowie

"Molodist" jest jednym z największych festiwali filmowych na Ukrainie i w Europie Wschodniej akredytowanym przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych). Głównym celem festiwalu jest wsparcie młodych reżyserów. Na program wydarzenia składają się: sekcja filmów studenckich, debiuty krótkometrażowe oraz debiuty fabularne.

http://www.molodist.com/en/news/753


Wyróżnienie Jury Konkursu Młodego Kina 38. Gdynia - Festiwal Filmowy

"Matka" otrzymała wyróżnienie za "bardzo dobry scenariusz, mistrzowskie aktorstwo i inteligentne zastosowanie reguł kina gatunkowego".

W Konkursie etiud fabularnych i fabularnych filmów dyplomowych studentów szkół filmowych (zwanego Konkursem Młodego Kina) zaprezentowano 41 filmów zrealizowanych m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, Szkole Wajdy oraz Gdyńskiej Szkole Filmowej.

38. Gdynia - Festiwal Filmowy to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię.

http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/wiadomosci/wiadomosc/228,pierwsi_laureaci_festiwalu.html


Kwalifikacja filmu na Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych 2ANNAS w Rydze

Festiwal 2ANNAS organizowany jest rokrocznie w Rydze na Litwie. Dużą wagę przywiązuje do prezentacji filmów z nurtu offowego, będących alternatywą do głównego nurtu kiematografii światowej, Dużo miejsca poświęca produkcjom z krajów bałtyckich.

http://2annas.lv/eng/festival/about/

Pokaz filmu na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Film został zaprezentowany w Panoramie polskich filmów krótkometrażowych. Warszawski Festiwal Filmowy prezentuje w bogatym programie zarówno polskie jak i zagraniczne filmy. W 2009 roku wszedł do grona czternastu wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych.

http://www.wff.pl/pl/o-festiwalu/


Kwalifikacja filmu do konkursu Filmów Krótkometrażowych Batumi International Art-house Film Festival w Gruzji

Festiwal BIAFF jest międzynarodową imprezą, której misją jest zwiększenie wymiany kulturalnej i współpracy poprzez prezentację najnowszych produckji filmowych z Gruzji i ze świata. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 15-22 września.

Wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film"

Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino: pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe - animowane, dokumentalne i fabularne.

Wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na Yerevan International Film Festival w Armenii

Międzynarodowy Festiwal Golden Apricot to skrzyżowanie tematyczne kultur i cywilizacji. Co roku zapraszane są filmy reprezentujące różne grupy etniczne, religie i narody, które przedstawiają ludzkie doświadczenie, codzienne życie zwyczajnych i nadzwyczajnych ludzi, ich problemy, radości oraz starania by znaleźć sens w zmieniającym się świecie.

http://www.gaiff.am/en/1373733092

Kwalifikacja filmu do Konkursu Filmów Krótkometrażowych (Apricot Stone) GOLDEN APRICOT Yerevan International Film Festival w Armenii

Międzynarodowy Festiwal Golden Apricot to skrzyżowanie tematyczne kultur i cywilizacji. Co roku zapraszane są filmy reprezentujące różne grupy etniczne, religie i narody, które przedstawiają ludzkie doświadczenie, codzienne życie zwyczajnych i nadzwyczajnych ludzi, ich problemy, radości oraz starania by znaleźć sens w zmieniającym się świecie.

Kwalifikacja filmu na 8 Vilnius Film Shorts International Short Film Festival

Festiwal jest jedynym festiwalem filmowym na Litwie, prezentującym najnowsze filmy krótkometrażowe z całego świata.

http://filmshorts.lt/en/

Nagroda dla najlepszego europejskiego filmu krótkometrażowego na Pula Film Festival w Chorwacji

Jury w uzasadnieniu werdyktu napisało: "Polski reżyser Łukasz Ostalski udowadnia, że europejskie kino ma przed sobą przyszłość".

Międzynarodowy Festiwal w Puli jest najstarszym festiwalem filmowym na świecie - pierwsza edycja miała miejsce w 1938 roku. Obecnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Chorwacji z 78.000 widownią.

Kwalifikacja filmu do Europejskiego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 60. Pula Film Festival na Chorwacji

Międzynarodowy Festiwal w Puli jest najstarszym festiwalem filmowym na świecie - pierwsza edycja miała miejsce w 1938 roku. Obecnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Chorwacji z 78.000 widownią.

Kwalifikacja filmu na 26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Helsinkach w Finlandii Love & Anarchy.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Helsinkach Love & Anarchy został zorganizowany po raz pierwszy w 1988 roku. Jego misją jest promowanie przełomowych współczesnych filmów, najnowszych trendów oraz różnorodności najnowszej kinematografii.

Nagroda "The Storyteller Award 2013" na 13. Odense International Film Festival w Danii

Odense International Film Festival jest duńskim festiwalem filmów krótkometrażowych z długą i chlubną tradycją. Zorganizowany po raz pierwszy w 1975 roku OFF ma aspiracje do tego, by zostać najodważniejszym festiwalem filmów krótkometrażowych, który poniekąd rzuca widowni wyzwanie jednocześnie serwując produkcje dziwaczne i obce, inspirujące i zapierające dech w piersiach, romantyczne, zabawne, zaskakujące i opowiadające interesujące historie zamknięte w wielorakich formach, pozwalając w ten sposób odbiorcy na odkrycie czegoś dotąd nieznanego, kreatywnego i pięknego (informacja zaczerpnięta z oficjalnej strony festiwalu).

Kwalifikacja filmu do Konkursu Głównego OFF Odense International Film Festival

Odense International Film Festival jest duńskim festiwalem filmów krótkometrażowych z długą i chlubną tradycją. Zorganizowany po raz pierwszy w 1975 roku OFF ma aspiracje do tego, by zostać najodważniejszym festiwalem filmów krótkometrażowych, który poniekąd rzuca widowni wyzwanie jednocześnie serwując produkcje dziwaczne i obce, inspirujące i zapierające dech w piersiach, romantyczne, zabawne, zaskakujące i opowiadające interesujące historie zamknięte w wielorakich formach, pozwalając w ten sposób odbiorcy na odkrycie czegoś dotąd nieznanego, kreatywnego i pięknego (informacja zaczerpnięta z oficjalnej strony festiwalu).

Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty - festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina - odbędzie się w tym roku w dniach 18-28 lipca 2013.

Kwalifikacja filmu do konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty - festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina - odbędzie się w tym roku w dniach 18-28 lipca 2013.

Kwalifikacja filmu do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych 32. Koszalińskiego Festiwalu "Młodzi i Film"

Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino: pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe - animowane, dokumentalne i fabularne.

Nagroda dla najlepszego filmu 10. edycji Węgiel Student Film Festiwal

Węgiel Student Film Festiwal - organizowany od 2004 roku przez studentów Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i TV im, Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego - ma na celu prezentację twórczości filmowej studentów uczelni z całej Europy.

http://www.gsf.pl/aktualnosc/136,,Matka_zwyci%C4%99%C5%BCa_w_Katowicach.ht ml

Pokaz filmu podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

"Matka" zostanie pokazana w sekcji Panorama Filmu Polskiego.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata.

http://www.gsf.pl/aktualnosc/137,,Filmy_absolwent%C3%B3w_GSF_w_Krakowie.html

Nagroda publiczności na 43. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii

Tampere Film Festival (fiński: Tampereen elokuvajuhlat) organizowany jest od 1969 roku w fińskim mieście Tampere. Festiwal jest akredytowany przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych), a wraz z festiwalami w Oberhausen i Clermont-Ferrand jest najważniejszym europejskim festiwalem filmów krótkometrażowych.

http://www.gsf.pl/aktualnosc/128,,Matka_nagrodzona_w_Tampere.html
Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski