Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Studium producentów form audiowizualnych 
film / telewizja / gry / reklama


studium_pfa_poster_web_471.jpg
„Żyjemy w dobie rewolucji technologicznej oraz nieuchronnej (a może i zbawiennej) konwergencji tradycyjnych mediów. Specjalizacja tylko w jednym obszarze produkcji audiowizualnej może już nie zapewniać sukcesu zawodowego. Umiejętność szerokiego myślenia, cross-mediowego planowania produkcji i promocji staje się najbardziej pożądaną wartością szeroko rozumianego showbiznesu. Świat filmu i gier zaczyna się przenikać. Tradycyjne formy przekazu tekstu w prasie, dźwięku w radio i obrazu w telewizji znajdują wspólny mianownik w postaci kanału zwrotnego w komunikacji z odbiorcą, a wszystkie media stają się dostawcami treści na żądanie, w miejscu i czasie, o którym nie decyduje już nadawca. Czas, w którym linia podziału między nadawcą a odbiorcą treści była jasna i klarowna odszedł dekadę temu do lamusa. Dziś widz, czytelnik, słuchacz współtworzy przekaz, stając się nadawcą i współtwórcą nowych treści i nowych mediów.

Niezwykle ważne jest zatem poznanie zasad oraz zrozumienie różnic i podobieństw w procesach tworzenia filmów, programów telewizyjnych, gier oraz interaktywnych form promocji. Dzięki temu będziemy umiejętnie poruszać się w tym fascynującym świecie nieograniczonych możliwości, by spełnić się zawodowo, kreacyjnie i biznesowo.

Studium jakie proponujemy to połączenie tradycji z nowoczesnością, poprzez splecenie ze sobą klasycznych zasad zarządzania i biznesu z możliwościami oraz specyfiką nowych mediów cyfrowego świata kultury i rozrywki. To szansa dla dynamicznych i odważnie myślących producentów na pokonanie barier i ograniczeń stawianych przez stare, konserwatywne modele produkcji. To świetny punkt startu do spełnienia zawodowego i wizjonerskiego budowania swojej przyszłości. To także niezwykła okazja do partnerskiej wymiany poglądów, spostrzeżeń i opinii z prelegentami, mającymi za sobą zawodowe sukcesy w dziedzinie filmu, telewizji, produkcji gier i interaktywnej promocji.”

Kamil Przełęcki
Dyrektor programowy studium

W trakcie 4 semestrów planujemy zrealizowanie programu opartego między innymi na następujących przedmiotach:
 • organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
 • organizacja produkcji interaktywnej
 • finansowe i prawne aspekty projektu audiowizualnego
 • zarządzanie projektem audiowizualnym


WYKŁADOWCY

Kamil Przełęcki - z wykształcenia kierownik produkcji filmowej, autor pierwszych w kraju wersji przeniesienia schematów budżetowych i scheduling'owych pakietu MM na polski grunt w 1997 roku (polski układ budżetu filmu zaadoptowany do trzypoziomowej konstrukcji budżetu MMB i wiele szablonów polskojęzycznych raportów MMS). Autor systemowych rozwiązań dla produkcji filmowej i telewizyjnej opartych na analizie produkcji angielskich i amerykańskich.

Maciej Sowiński - były Dyrektor ds. Realizacji TV, obecnie Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji TV w Telewizji Polsat S.A. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach.

Michał J. Zabłocki - polski producent filmowy, scenarzysta, były dyrektor Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Był wykładowcą Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor książek o tajnikach produkcji filmowej.

Maciej Bednarzewski - jest odpowiedzialny za biznes licencyjny studia DreamWorks Animation w Europie Środkowo-Wschodniej (Planeta Junior CEE). Wcześniej współpracował z The Walt Disney Company oraz United International Pictures. Specjalista w dziedzinie dystrybucji i licencjonowania. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.

Wojciech Szabunio - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku prawo. Specjalizuje się głównie w prawie kontraktów, prawie spółek, przejęciach i przekształceniach przedsiębiorców, zagadnieniach handlu zagranicznego oraz w ochronie danych osobowych. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Rafał Ziarkowski- Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się głównie w prawie cywilnym, prawie obrotu gospodarczego, prawie karnym oraz prawie spółek. Laureat finału konkursu krasomówczego Ministerstwa Sprawiedliwości. Współautor publikacji: Prawo gospodarcze. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Janusz Kawiak - Absolwent Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe nt. TQM i Zarządzania Technologią w Loyola Marymount University. Specjalista w dziedzinie zarządzania projektami, zarządzania procesami, zarządzania jakością, MS Project oraz Six Sigma. Członek Project Management Institute. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Beata Bednarczyk - Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła min. Personnel and Training Management w Nottingham University; Specjalizuje się w przywództwie oraz zarządzaniu czasem. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Wojciech Parteka - Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Członek Leadership Pipeline Institute. Specjalizuje się głównie w zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwie, ocenie projektów inwestycyjnych oraz przywództwie zorientowanym na osiąganie rezultatów. Autor „Przepływy gotówkowe: ustalanie, analiza, planowanie, zarządzanie”.

Oraz gościnnie m.in.: Agnieszka Odorowicz (PISF), Tomasz Bagiński (Platige Image), Edward Miszczak (TVN), Jan Dworak (KRRiTV).


Opłaty

 1. Opłata za studia wynosi 12 000,00 zł za dwa lata (3 000,00 zł za semestr).
 2. Opłaty semestralne za studia wnoszone są na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej do 31 marca w semestrze letnim oraz do 31 października w semestrze zimowym. Nie wniesienie opłaty za studia w przewidzianym terminie może spowodować decyzję o skreśleniu z listy słuchaczy.
 3. Przerwanie studiów w trakcie trwania semestru lub nie zaliczenie egzaminu poprawkowego nie jest podstawą do zwrotu całości lub części opłaty wniesionej za studia na tym semestrze.


Procedura i kryteria przyjęć

 1. Nabór przeprowadzany jest dwustopniowo:
  1. kandydaci zobowiązani są do złożenia niezbędnych dokumentów (CV, wypełniony kwestionariusz kandydata),
  2. organizatorzy przeprowadzają z kandydatami rozmowę kwalifikacyjną, której termin zostanie podany najpóźniej w ciągu 7 dni od zakończenia naboru.
 2. Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu w poczet słuchaczy Studium, w siedzibie Pomorskiej Fundacji Filmowej należy złożyć następujące dokumenty:
  1. dowód wpłaty czesnego za pierwszy semestr na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej,
  2. kserokopię dowodu osobistego.

Tok studiów

 1. Program Studium jest prowadzony w trybie pół-zaocznym. Zajęcia dydaktyczne realizowane są w cyklu dwu lub trzydniowych sesji, po jednej sesji w miesiącu.
 2. Rok szkolny rozpoczyna się 1 października i trwa do 30 czerwca następnego roku, z tym zastrzeżeniem, że II rok Studium kończy się 30 września następnego roku.
 3. Rok szkolny obejmuje dwa semestry – zimowy (październik – styczeń), letni (luty – czerwiec), z tym zastrzeżeniem, że ostatni semestr II roku Studium jest wydłużony i kończy się wraz z końcem września.


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty Filmoteki Szkolnej w Gdyńskiej Szkole Filmowej!
Rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów Filmoteki Szkolnej. Uczniowie szkół podstawowych (klasy 7) i ponadpodstawowych oraz nauczyciele z całej Polski mają szansę zrealizować filmy krótkometrażowe pod opieką profesjonalistów w Gdyńskiej Szkole Filmowej.Zapraszamy na bezpłatne warsztaty Filmoteki Szkolnej w Gdyńskiej Szkole Filmowej!
Jeśli masz mniej niż 25 lata i chcesz napisać recenzję filmu krótkometrażowego, podejmij wyzwanie! Czekają nagrody!

Producenci Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej – Gdyńska Szkoła Filmowa, kwartalnik artystyczny „Bliza”, zeszyty GSF „Script” – ogłaszają konkurs na recenzję filmu krótkometrażowego.Młodzi o Młodych! Konkurs na recenzję filmu krótkometrażowego
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski