Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły
Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu
2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna. 

Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Osoby, które marzą o zawodzie reżysera filmowego i chciałyby się uczyć w Gdyńskiej Szkole Filmowej, mają czas do 20 maja na przygotowanie wymaganych dokumentów i teczek z pracami filmowymi, literackimi i fotograficznymi. Forma i technika są dowolne, a tematy – zadane przez Szkołę. Na podstawie prac złożonych przez kandydatów wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, czyli kilkustopniowym egzaminie wstępnym.

Rekrutacja. Etap 1. Teczka kandydata

Filmowa autoprezentacja oraz krótki film dokumentalny, fabularny lub animowany, zrealizowane w dowolnej technice i przesłane w formie linku internetowego (np. do serwisów YouTube, Vimeo) to pierwszy krok w rekrutacji do Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Każdy kandydat powinien też przygotować dwie oryginalne prace literackie. Pierwsza z nich ma przedstawiać pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego. Jego fabuła może dotyczyć jednego z dwóch tematów do wyboru : „Nagle wstała, spojrzała jeszcze raz na niego (na nią ) i pomyślała, że śmierć nie kończy życia. Ona dopiero je zaczyna…” lub „Czuł się zmęczony i przegrany. Ale podnosząc się z kolan pomyślał coś najbardziej absurdalnego w takiej chwili, przecież największą siłą jest słabość…”

Druga obowiązkowa praca literacka to opis pomysłu na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego na temat: „Moja miłość”.

W teczce kandydata muszą się ponadto znaleźć dwie prace fotograficzne na zadane tematy: tryptyk fotograficzny „Napięcie” oraz opowieść fotograficzna (obejmująca od 5 do 10 zdjęć) pod tytułem „Zemsta”.

Do teczki można dołączyć inne prace stanowiące dorobek artystyczny kandydata – filmowy, literacki, fotograficzny, plastyczny czy muzyczny.

Inne niezbędne formalności w pierwszym etapie rekrutacji obejmują wypełnienie wniosku rekrutacyjnego oraz złożenie oryginału lub odpisu świadectwa maturalnego bądź świadectwa ukończenia szkoły średniej, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu reżysera, zdjęcia legitymacyjnego i kserokopii dowodu osobistego.

Rekrutacja. Etap 2. Egzaminy wstępne

Egzaminy wstępne rozpoczną się 6 lipca. Do 10 lipca kandydaci przejdą test z wiedzy o kulturze i sztuce. Czekają ich również zadania scenariuszowe i narracyjne polegające na ułożeniu historii na podstawie fotosów z filmu fabularnego. Egzaminy obejmują również praktyczne ćwiczenie z aktorem, czyli wyreżyserowanie krótkiej scenki na zadany temat. Na koniec, wybranych kandydatów, czeka 11 lipca rozmowa kwalifikacyjna.

Rekrutacja. Harmonogram

· 14 lutego – 20 maja: przyjmowanie teczek

· 16 czerwca: ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji

· 6 lipca: egzamin pisemny

· 7-10 lipca: egzaminy praktyczne

· 10 lipca: ogłoszenie listy kandydatów dopuszczonych do rozmowy kwalifikacyjnej

· 11 lipca: rozmowa kwalifikacyjna

· 12 lipca: ogłoszenie wyników rekrutacji

TERMINY KONSULTACJI – obowiązują zapisy pod adresem mailowym info@gsf.pl:

18 marca

1 kwietnia

15 kwietnia

29 kwietnia

13 maja

Więcej szczegółów – w tym regulamin rekrutacji oraz wniosek rekrutacyjny do pobrania – dostępnych jest na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej: www.gsf.pl/szkola/rekrutacja/

Kontakt dla kandydatów:

info@gsf.pl

+48 58 712 22 77

  • „Saudade” oraz „Wskrzeszenie” i „Sabina” na 21. festiwalu Węgiel w Katowicach

  • Nadchodzący 21. Festiwal Filmów Szkolnych Węgiel zaprezentuje w konkursie „Saudade” Wojciecha Pokorskiego. Festiwal otworzy warsztat specjalny Roberta Glińskiego „Scena fabularna w jednym ujęciu”, później odbędzie się warsztat Kamila Przełęckiego poświęcony pracy z AI, a w ramach towarzyszących festiwalowi targów filmowych nastąpi specjalna prezentacja „Wskrzeszenia” Luizy Budejko i „Sabiny” Diany Zamojskiej.

  • A może zoom na morze? Ucz się od najlepszych i wygraj 20 tys. zł

  • Marzysz o karierze reżysera? Kreatywność jest twoją mocną stroną? Spróbuj swoich sił w konkursie filmowym i skieruj zoom na morze. Wygrasz nie tylko pieniądze na realizację filmu, ale będziesz mógł pracować pod okiem wybitnych ekspertów. Morze cię kręci? Złap 20 tys. zł.

  • „Transgresja” w konkursie Porto Femme FF w Portugalii

  • „Transgresja” Diany Szczotki weźmie udział w konkursie filmów studenckich Festiwalu Filmów Kobiecych Porto Femme w Portugalii, odbywającego się w dniach 16 – 21 kwietnia. Festiwal zaprezentuje filmy w dziewięciu sekcjach konkursowych, prezentujących najnowsze filmy twórczyń z całego świata.

Więcej aktualności