Lekcje z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od czwartoklasistów z podstawówki aż po maturzystów – dzieci i młodzież z Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych „Lekcjach z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej”. Nowy projekt edukacyjny realizowany w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje już w lutym, zaraz po zimowych feriach. Ta edycja potrwa do 30 czerwca 2019.

Lekcje z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Prowadzący zajęcia, młodzi filmoznawcy, w sposób kompetentny i ciekawy, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą, na co dzień niedostępne, pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu.

Projekt skierowany jest do klas IV–VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych w Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizują potrzebę wprowadzenia młodych ludzi w podstawy dziedziny kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 695 363 353 oraz pod adresem e-mail: edukacja@festiwalgdynia.pl (kontakt jest równoznaczny z akceptacją RODO). Liczba zajęć jest ograniczona.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni. Współfinansowanie Miasto Gdynia.

  • „Saudade” oraz „Wskrzeszenie” i „Sabina” na 21. festiwalu Węgiel w Katowicach

  • Nadchodzący 21. Festiwal Filmów Szkolnych Węgiel zaprezentuje w konkursie „Saudade” Wojciecha Pokorskiego. Festiwal otworzy warsztat specjalny Roberta Glińskiego „Scena fabularna w jednym ujęciu”, później odbędzie się warsztat Kamila Przełęckiego poświęcony pracy z AI, a w ramach towarzyszących festiwalowi targów filmowych nastąpi specjalna prezentacja „Wskrzeszenia” Luizy Budejko i „Sabiny” Diany Zamojskiej.

  • A może zoom na morze? Ucz się od najlepszych i wygraj 20 tys. zł

  • Marzysz o karierze reżysera? Kreatywność jest twoją mocną stroną? Spróbuj swoich sił w konkursie filmowym i skieruj zoom na morze. Wygrasz nie tylko pieniądze na realizację filmu, ale będziesz mógł pracować pod okiem wybitnych ekspertów. Morze cię kręci? Złap 20 tys. zł.

  • „Transgresja” w konkursie Porto Femme FF w Portugalii

  • „Transgresja” Diany Szczotki weźmie udział w konkursie filmów studenckich Festiwalu Filmów Kobiecych Porto Femme w Portugalii, odbywającego się w dniach 16 – 21 kwietnia. Festiwal zaprezentuje filmy w dziewięciu sekcjach konkursowych, prezentujących najnowsze filmy twórczyń z całego świata.

Więcej aktualności