"Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Data publikacji: 2019-05-22
Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie "Dwa Teatry" będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!
Sztuka Grochowiaka to wzruszająca historia czterech pensjonariuszy domu starców, którzy nie zgadzają się na samotność. Bohaterowie walczą o swoją wolność, buntują się, chcą być szczęśliwi. Wciąż powracają też do czasów swojej młodości, która w uwspółcześnionej inscenizacji Roberta Glińskiego przypada na lata 60. ubiegłego wieku – czas rozkwitu kultury studenckiej, w tym także legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. To przejmująca opowieść o umieraniu, samotności i potrzebie uczuć. Napisany w 1964 roku dramat „Chłopcy” został po raz pierwszy zrealizowany w Teatrze Telewizji w 1966 roku, a więc ponad pół wieku temu. W zaliczonym do Złotej Setki Teatru Telewizji przedstawieniu Tadeusza Jaworskiego zagrali m.in. Kazimierz Opaliński, Zofia Rysiówna, Zdzisław Mrożewski, Barbara Ludwiżanka i Jadwiga Barańska.

Autor: Stanisław Grochowiak
Reżyseria: Robert Gliński
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia: Monika Wanyura-Kurosad
Kostiumy: Zofia de Ines-Lewczuk
Muzyka: Zygmunt Konieczny
Dźwięk: Tomasz Kochan

Obsada : Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Grabowski, Tadeusz Kwinta, Anna Dymna, Urszula Popiel, Elżbieta Karkoszka, Anna Radwan, Melania Grzesiewicz 

[materiał ze strony teatrtelewizji.vod.tvp.pl]