Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Data publikacji: 2019-05-15
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!
Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
"Dzień jak co dzień" w reżyserii Magdy Strzyżyńskiej, "Jestem tutaj" w reżyserii Agaty Minowskiej, "Na strajk!" w reżyserii Stanisława Horodeckiego, "Utrata" w reżyserii Natalii Nylec oraz "We mnie" w reżyserii Marii Wider znalazły się na liście 31 krótkometrażowych fabuł, które powalczą w tym roku o statuetkę Jantara. Zapamiętajcie te tytuły, bo jesteśmy przekonani, że będzie o nich głośno! Wszystkie etiudy zostały zrealizowane jako filmy dyplomowe tegorocznych absolwentów Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

"Z radością obserwuję wzrost poziomu artystycznego i produkcyjnego polskich filmów krótkometrażowych. W związku z czym 65 filmów, które ostatecznie pokażemy w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych to prawdziwe perły. Jestem przekonana, że każdy z widzów znajdzie wśród nich swoich faworytów. Z kolei przed jurorami jak co roku wielkie wyzwanie... - mówi Liwia Mądzik, Wicedyrektorka Programowa Festiwalu.

Filmy powalczą o nagrody dla najlepszej fabuły, dokumentu i animacji ufundowane przez Canal+ - poza statuetką Jantara każdy nagrodzony twórca otrzyma 10 000 zł. Ponad to jurorzy wybiorą autora najlepszych zdjęć, który otrzyma nagrodę ufundowaną przez Heliograf oraz autora najlepszego dźwięku - tu nagrodę ufundowało Studio Fonograf.

Twórcy filmów krótkometrażowych mają także szanse na Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury." [cytat ze strony festiwalu].

Oficjalna informacja na stronie festiwalu znajduje się tutaj: http://www.mlodziifilm.pl/wydarzenia,322,694,1,65-filmow-w-Konkursie-Krotkometrazowych-Debiutow-Filmowych.html