Właśnie rozpoczął się w Gdyni 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity
Data publikacji: 2019-05-15
Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W trójmiejskim programie jeszcze więcej, bo ponad 70 premier najlepszych filmów dokumentalnych, odnoszących się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Spotkania z reżyserami i bohaterami, debaty i rozmowy, warsztaty i edukacja dla dzieci i seniorów. Czwarta edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 15-24 maja. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 13 filmów. Trwa sprzedaż biletów na 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity.
Właśnie rozpoczął się w Gdyni 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against GravityW ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity pokażemy najnowsze, prezentowane po raz pierwszy w Polsce, najwybitniejsze dzieła kina dokumentalnego w aż sześciu miastach Polski, co jest ewenementem na skalę światową. - Ale to do Gdyni i Trójmiasta należą wszelkie rekordy, podczas ubiegłorocznej edycji na festiwalowe filmy wybrało się tu o 63 procent więcej widzów niż rok wcześniej. To zachęca, by robić jeszcze więcej i jeszcze ciekawiej! I w tym roku zaprezentujemy kino dokumentalne najwyższej próby – filmy dające do myślenia, nakręcone w najnowszej technologii, które w niczym nie ustępują filmom fabularnym pod względem jakości zdjęć, montażu i dźwięku. Pokażemy premierowo w Gdyni najnowsze filmy rodzimej produkcji, które zdążyły już podbić prestiżowe festiwale międzynarodowe (jak choćby IDFA w Amsterdamie), gdzie zdobyły liczne nagrody, a w renomowanych mediach (branżowych i nie tylko) pojawiły się o nich entuzjastyczne recenzje - mówi Artur Liebhart, dyrektor Festiwalu.

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 12 do 18 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 18 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl - zakładka „Gdynia" oraz www.gcf.org.pl a także w kasie Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Przy zakupie minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 15

zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 12 zł. Sprzedaż pakietów
10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości
rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe.

Wstęp na spotkania z autorami

filmów jest bezpłatny.

Trailer festiwalu:

https://www.youtube.com/watch?v=hG_3fPbSZJ4