Startuje konkurs na film o gospodarce morskiej!Masz pomysł, zgłoś się i wygraj 15 000 PLN
Data publikacji: 2018-06-07
Po raz trzeci już wydarzeniem towarzyszącym Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest organizowany przez Gminę Miasta Gdyni oraz Pomorską Fundację Filmową w Gdyni, konkurs filmowy na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 PLN. Przewidziane jest również przyznanie maksymalnie dwóch wyróżnień w kwocie 1500 PLN. Film ma przekonać, w szczególności młodych odbiorców, że branża gospodarki morskiej to obiecujące perspektywy zawodowe i szansa na ciekawą, satysfakcjonującą pracę.
Startuje konkurs na film o gospodarce morskiej!Masz pomysł, zgłoś się i wygraj 15 000 PLNW kapitule konkursu zasiadają:

Wojciech Szczurek - Prezydent Miasta Gdyni,
Sławomir Kalicki - Lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia,
Robert Gliński - reżyser filmowy,
Leszek Kopeć - Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,

Przedstawiciel Młodzieżowego Forum Okrętowego.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie czerwiec-wrzesień 2018 i ma na celu realizację filmu, który:

- zaprezentuje atrakcyjny obraz oraz obiecujące perspektywy zawodowe w gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej wielobranżowości, nowoczesności oraz wysokiej specjalizacji;

- pozwoli przekonać młodych ludzi, że sektor gospodarki morskiej, to satysfakcjonująca praca, możliwości rozwoju, międzynarodowe kontakty, dobre wynagrodzenie, a Gdynia to najlepsze miejsce dla realizacji zawodowych planów;

- poprzez oryginalność, wysoką jakość i kreatywne podejście do tematu zapewni pozytywny odbiór i popularyzację treści, szczególnie wśród młodych odbiorców filmu.

„Forum Gospodarki Morskiej Gdynia” jest corocznym wydarzeniem służącym środowisku biznesowemu reprezentującemu gospodarkę morską. Stanowi okazję do dyskusji o zagadnieniach praktycznych, istotnych dla konkurencyjności przedsiębiorstw oraz potencjale rozwojowym sektorów gospodarki morskiej i portów bałtyckich. Forum to również przedsięwzięcie, które wobec ludzi młodych stojących przed decyzją o wyborze drogi zawodowej, ma pełnić rolę edukacyjno – promocyjną.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się 12 października podczas Forum Gospodarki Morskiej.

Termin zgłoszeń 30 czerwca 2018. Szczegóły konkursu w regulaminie.