Wyróżnienie dla "Matki" Łukasza Ostalskiego w Koszalinie
Data publikacji: 2013-07-02
Dyplomowy film Łukasza Ostalskiego "Matka" otrzymał wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film".
Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych w składzie: Sławomir Fabicki, Wiola Sowa, Sylwia Chutnik, Tomasz Naumiuk i Grzegorz Zariczny przyznało "Matce"wyróżnienie w kategorii film fabularny.

Lech Moliński zrecenzował krótko w swoim artykule "Znów krótkie metraże górą", zamieszczonym na Portalu Filmowym, film: "Bardzo dobre wrażenie pozostawia po sobie Łukasz Ostalski i jego dyplom z Gdyńskiej Szkoły Filmowej - "Matka". Film doceniono już na festiwalu w Tampere. W roli głównej pojawia się Danuta Stenka. Jej postać to ambitna pani polityk, której życie rodzinne cierpi z powodu sukcesów zawodowych. Ostalski stawia swoją bohaterkę w sytuacji tragicznej – jej syn-narkoman zamordował młodą dziewczynę, matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Półgodzinny film zarówno trzyma w napięciu, jak i oddziałuje na emocje. Reżyserowi udało się skromnymi środkami osiągnąć interesujące efekty." (...) 


Polecamy Państwa uwadze wywiad z Łukaszem Ostalskim: 

wywiad