Pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Pomodoro w Gdańsku
Data publikacji: 2013-04-17
Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy 25 kwietnia (czwartek) na godz. 19.00 do Ristorante Pomodoro (w Ratuszu Staromiejskim) przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku na specjalny pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Wstęp wolny! 
Pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Pomodoro w GdańskuW programie znajdą się następujące filmy:

CHWILA - Krótkometrażowy film dokumentalny, zrealizowany w eksperymentalnej formie bazującej na szybkim, impresyjnym montażu. Autorka przez ponad rok wyszukiwała ważnych momentów, charakteryzujących według niej okresy w życiu, które zmieniają się w zawrotnym tempie. Długość ujęć zmienia się zgodnie z odczuwanym czasem ich trwania w życiu. Każda sekwencja opowiedziana oprócz czasu jest również przez czynności bohaterów. Wędrówkę zaczynamy i kończymy na szpitalu.

Reż. Marta Grabicka

PRAWDZIWY MIÓD - Krystyna, sprzedaje przy szosie miód. Pewnego dnia na tej samej szosie pojawiają się prostytutki. Krystynie nie podoba się nowe towarzystwo. Popada w konflikt z jedną z dziewczyn i wchodzi w posiadanie jej portfela z dziennym utargiem. Wbrew oczekiwaniom bohaterek dalsze wydarzenia zbliżają obie kobiety do siebie.

Reż. Sławomir Witek

SIEDMIU MĘŻCZYZN W RÓŻNYM WIEKU - Bohaterami filmu są mężczyźni uprawiający boks. Siedem scen pokazujących pięściarzy na różnych etapach kariery - od dzieciństwa do późnej starości. Film nawiązuje do klasycznego dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego.

Reż. Sławomir Witek

MATKA – Małgorzata, na co dzień ważny polityk, jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

Reż. Łukasz Ostalski

Łukasz Ostalski - Absolwent politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sopockich Szkół Fotografii WFH.

Pracował jako fotoreporter. Jego zdjęcia były publikowane w takich tytułach jak: „Wprost”, „Polityka”, „Newsweek”, „Forum”, „Elle”, „Gala”, „Zwierciadło”, „VIVA!”, i wiele innych. Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej : Nordea Foto, Gdańsk Press Photo (Grand Prix 2010), Grand Press Photo i Bank Zachodni WBK Press Foto, gdzie zdobył nagrodę Zdjęcie Roku 2010 za fotografię Wladimira Putina i Donalda Tuska na molo w Sopocie.

W 2013 r. ukończył wydział reżyserii filmowej w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jego film dyplomowy "Matka" zdobył nagrodę publiczności na międzynarodowym Festiwalu filmów krótkometrażowych w Tampere w Finlandii.

Pracował jako asystent reżysera przy realizacji pełnometrażowego filmu fabularnego „Drogówka” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.


Marta Grabicka to 25 letnia reżyserka i malarka. Skończyła Gdyńską Szkołę Filmową na wydziale reżyserii i jest na ostatnim roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale malarstwa. Oprócz filmu i malowania zajmuję się robieniem kolaży komputerowych które wystawia w galeriach i na festiwalach.

Sławomir Witek - Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował jako operator obrazu i montażysta w Akademickiej Telewizji Edukacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego. Autor zdjęć i montażu do kilku filmów edukacyjnych i dokumentalnych oraz jednego teledysku.