Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
„Filmoterapia z Sensem” w Gdyńskim Centrum Filmowym
Data publikacji: 2020-02-13
Polecamy Państwu nową edycję spotkań i rozmów o sztuce życia, inspirowanych kinem dokumentalnym. „Filmoterapia z Sensem” w lutym, marcu i kwietniu to trzy wieczorne seanse w Gdyńskim Centrum Filmowym, a po nich spotkania z ciekawymi gośćmi.

Najbliższe odbędzie się już 19 lutego. O tym, gdzie leżą granice naszej intymności i jak zmienia się seksualność w czasach internetu, porozmawiamy po pokazie filmu „Ewa nie chce spać”. Naszym gościem będzie psycholog i specjalista w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego, Bartosz Karcz.„Filmoterapia z Sensem” w Gdyńskim Centrum FilmowymDwudziestoparoletnia bohaterka filmu „Ewa nie chce spać” to modelowa współczesna osobowość medialna. Odkąd skończyła 14 lat, dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministką, modelką, kochającą dziewczyną. Jej życie przypomina wieczny spektakl. Film zaś jest jak osobisty pamiętnik, który jednak nie stawia widza w niewygodnej pozycji podglądacza: Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Seans w środę, 19 lutego 2020 roku, o godzinie 20.00.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on-line na www.gcf.org.pl.

„Ewa nie chce spać”
tytuł oryginalny: Searching Eva
reżyseria: Pia Hellenthal
Niemcy 2019

Gość spotkania: Bartosz Karcz

Absolwent psychologii na sopockim Wydziale SWPS. Ukończył roczne studium podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Prowadzi kursy z psychologii rozwoju człowieka, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej i z pracy empirycznej oraz prowadzi warsztaty i wykłady w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi, prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji, rozwoju seksualnego człowieka.

Punktem wyjścia do dyskusji w ramach cyklu „Filmoterapia z Sensem” są filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Głównym celem cyklu jest pokazanie, jak można wykorzystywać film jako narzędzie do rozmowy o własnych emocjach.


Kolejne spotkania z cyklu „Filmoterapia z Sensem”:

Środa, 11 marca 2020 , godzina 20

· Film: „3100: biegnij i medytuj”

· Po seansie spotkanie z psychologiem, Aleksandrą Zienowicz-Wielebską

Środa, 15 kwietnia 2020 , godzina 20.00

· Film: „Kraina miodu”

· Po seansie spotkanie z psychologiem, Danutą Rocławską


Spotkania prowadzi Magdalena Jacoń.
Przesłuchania do głównej roli w filmie dyplomowym
Poszukujemy zdolnej aktorsko dziewczynki w wieku 7-10 lat do głównej roli w filmie dyplomowym studentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej, która zgodzi się ściąć włosy na potrzeby sceny w filmie. Prawdopodobny termin zdjęć to sierpień 2020 roku. Film realizowany będzie w Gdyni.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń ze zdjęciem i numerem telefonu/ mailem kontaktowym na adres: castingdyplom2020@gmail.com

Zainteresowanych zaprosimy na przesłuchania.

Przesłuchania do głównej roli w filmie dyplomowym
Przypominamy, że 20 maja mija termin składania dokumentów rekrutacyjnych na Wydział Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dokumenty należy wysłać najpóźniej dzisiaj pocztą bądź kurierem - decyduje data stempla pocztowego. Materiały, które kandydaci przesyłają do nas mailowo, muszą zostać wysłane dzisiaj najpóźniej do godziny 23:59.

Chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z rekrutacją pod adresem mailowym: info@gsf.plOstatni dzień na składanie dokumentów do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski