Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Data publikacji: 2019-05-22
Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie "Dwa Teatry" będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!
Sztuka Grochowiaka to wzruszająca historia czterech pensjonariuszy domu starców, którzy nie zgadzają się na samotność. Bohaterowie walczą o swoją wolność, buntują się, chcą być szczęśliwi. Wciąż powracają też do czasów swojej młodości, która w uwspółcześnionej inscenizacji Roberta Glińskiego przypada na lata 60. ubiegłego wieku – czas rozkwitu kultury studenckiej, w tym także legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. To przejmująca opowieść o umieraniu, samotności i potrzebie uczuć. Napisany w 1964 roku dramat „Chłopcy” został po raz pierwszy zrealizowany w Teatrze Telewizji w 1966 roku, a więc ponad pół wieku temu. W zaliczonym do Złotej Setki Teatru Telewizji przedstawieniu Tadeusza Jaworskiego zagrali m.in. Kazimierz Opaliński, Zofia Rysiówna, Zdzisław Mrożewski, Barbara Ludwiżanka i Jadwiga Barańska.

Autor: Stanisław Grochowiak
Reżyseria: Robert Gliński
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia: Monika Wanyura-Kurosad
Kostiumy: Zofia de Ines-Lewczuk
Muzyka: Zygmunt Konieczny
Dźwięk: Tomasz Kochan

Obsada : Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Grabowski, Tadeusz Kwinta, Anna Dymna, Urszula Popiel, Elżbieta Karkoszka, Anna Radwan, Melania Grzesiewicz 

[materiał ze strony teatrtelewizji.vod.tvp.pl]
Na Strajk! i TAK.BLISKO nagrodzone!
Wspaniały weekend dla Gdyńskiej Szkoły Filmowej! Dwa nasze najnowsze filmy dyplomowe - "Na Strajk!" w reżyserii Stanisława Horodeckiego oraz "TAK.BLISKO" w reżyserii Marka Głuszczaka zostały nagrodzone na festiwalach filmowych.Na Strajk! i TAK.BLISKO nagrodzone!
Już w najbliższy piątek, 8 listopada, w ramach Konkursu Filmów Krótkometrażowych 29. Festiwalu Filmowego w Cottbus, odbędzie się pokaz najnowszego filmu dyplomowego Gdyńskiej Szkoły Filmowej - "Jestem tutaj" w reżyserii Agaty Minowskiej.Jestem tutaj w reżyserii Agaty Minowskiej na Festiwalu w Cottbus
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski