Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Na strajk!" w reż. Stanisława Horodeckiego w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Data publikacji: 2019-04-17
Doskonałe wieści z Krakowa! Film dyplomowy naszego tegorocznego absolwenta Stanisława Horodeckiego "Na strajk!" znalazł się w konkursie polskich fabularnych filmów krótkometrażowych 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego! 

Na strajk! w reż. Stanisława Horodeckiego w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego"Wśród fabuł na Krakowski Festiwal Filmowy powraca temat rodziny. Gości tu nie po raz pierwszy, ale w tym roku wyraźnie pojawia się w dość interesującym, może nawet zaskakującym wariancie: historii, w którą wplątani są dziadkowie głównych bohaterów. Historia okazuje się być ciągle żywa, nie jest rozdziałem zamkniętym, gdyż jej energia i konsekwencje przechodzą na kolejne pokolenia. W tej grupie zwracam uwagę na takie tytuły jak „ Na strajk! ”, „Rykoszety ”, czy „Nigdy dobrze ” – mówi Dagmara Romanowska, selekcjonerka KFF." [cytat ze strony festiwalu www.krakowfilmfestival.pl }

"Na strajk!" Stanisława Horodeckiego przedstawia dzień z życia 19-letniego Karola, który opiekuje się dziadkiem chorym na Alzheimera. W trakcie opieki Karol poznaje tajemnicę rodzinną związaną z dramatycznymi wydarzeniami podczas stoczniowych strajków w grudniu 1970 roku. Odkryta
przeszłość zmusza go do podjęcia najważniejszej decyzji w swoim życiu.

Stanisław Horodecki - urodzony w Gdańsku w 1996 roku. Fotograf, autor zdjęć, zdobywca głównej nagrody 35Awards w 2017 roku w kategorii portret. Jego prace zostały wyróżnione i opublikowane przez Vogue.it, Hiro.pl, Fotopolis.pl, K-Mag, ROSPHOTO.com, Kodak. „Na strajk!” to jego film dyplomowy w Gdyńskiej Szkole Filmowej.
 Opis wydarzenia-1.jpgZaślubiam Cię... Stulecie powrotu Polski nad Bałtyk
Gdyńska Szkoła Filmowa poszukuje chłopców w wieku 6-7 lat do roli w krótkometrażowym filmie realizowanym przez absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Zgłoszenia wraz ze zdjęciem prosimy wysyłać na adres: joanna.pultyn@gsf.pl 

Casting
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski