Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Grand Prix dla "Castingu" w reżyserii Katarzyny Iskry
Data publikacji: 2018-08-24
Doskonałe wieści z Meksyku! "Casting" - film dyplomowy absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej Katarzyny Iskry zdobył Grand Prix na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey w Meksyku.
Grand Prix dla Castingu w reżyserii Katarzyny IskryDo konkursu fabularnych filmów krótkometrażowych zostało zakwalifikowanych 16 krótkich metraży z całego świata. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monterrey jest jednym z pięciu największych festiwali w Meksyku i z pewnością najważniejszym w północnej części kraju. W tym roku, we wszystkich sekcjach i konkursach zaprezentowano ponad 130 filmów z całego świata.

"Casting" to historia Zosi (w tej roli Marta Mazurek) – młodej aktorki, która głównie zajmuje się maleńką córeczką i prowadzeniem domu. Rodzinną harmonie zaburza fakt, że Zofia dostaje szansę, aby wystąpić u boku swojej idolki (w tej roli Katarzyna Herman). Wyjeżdża na casting z dzieckiem, co bardzo nie podoba się jej życiowemu partnerowi.

Katarzyna Iskra – urodzona w Bielsku Białej i wychowana w polskich górach. Absolwentka psychologii i hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Pierwsze kroki w reżyserii filmowej stawiała na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Reżyserka i scenarzystka filmu „Casting” pokazywanego m.in. na polskich festiwalach: Młodzi i Film w Koszalinie, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Short Waves Festival oraz na międzynarodowych festiwalach akredytowanych przez Amerykańska Akademię Filmowa takich jak Hamptons International Film Festival (nagroda dla najlepszego filmu studenckiego) czy Tirana Film Festival oraz Festival Internacional De Cine De Talca w Chile, Woman Make Waves na Tajwanie, Lighthouse International Film Festival w New Jersey, River Film Festival w Padwie. Obecnie realizuje zdjęcia do dokumentu o profesjonalnych „Przytulaczkach”, pracuje nad scenariuszem filmu pełnometrażowego oraz współprodukuje pełnometrażowy film dokumentalny o Muranowie.
REBEL BABEL. GSF ON STAIRS
L.U.C. Xxanaxx, Dereszowska, Sadowska, Kumorek i Bisz wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble otworzą „czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Tego lata zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty, które zarejestrują studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej. REBEL BABEL. GSF ON STAIRS
Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film?

Zgłoś się na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe!Ruszyła rekrutacja na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski