Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej 2018
Data publikacji: 2018-04-23
Katarzyna Figura i Arkadiusz Jakubik będą gwiazdami Dnia Otwartego Gdyńskiej Szkoły Filmowej 2018. W niedzielę, 6 maja, chętni mogą wziąć udział w pokazach charakteryzacji filmowej, sesji zdjęciowej, warsztatach dubbingowych i stanąć przed filmowymi kamerami. Na Placu Grunwaldzkim pojawi się najnowocześniejszy w Polsce sprzęt filmowy, a profesjonalna ekipa kręcić będzie scenę batalistyczną.
Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej 2018Dzień Otwarty GSF rozpocznie się w samo południe, kiedy to studentom Gdyńskiej Szkoły Filmowej symboliczny klucz do Gdyńskiego Centrum Filmowego przekaże prezydent Wojciech Szczurek. W całym budynku oraz na przylegającym do niego placu zaaranżowane zostaną stanowiska z filmowymi atrakcjami – w programie Dnia Otwartego GSF jest ich ponad dwadzieścia!

Spotkania z twórcami i dużo polskiego kina

Najpierw kino zmieni się w teatr. Na scenie sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego wystąpi Katarzyna Figura. Aktorka blisko związana z Gdyńską Szkołą Filmową będzie bohaterką widowiska muzyczno-teatralnego pt. „FIGURA” w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Wieczorem w sali Goplana widzowie będą mogli również zobaczyć komedię obyczajową „Pociąg do Hollywood” (1987) Radosława Piwowarskiego, film przełomowy w karierze aktorki.

W sali Warszawa odbędą się też dwa otwarte spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Gościem Dnia Otwartego GSF będzie wybitny aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, a także wokalista, Arkadiusz Jakubik. Spotkaniu z artystą będzie towarzyszyć pokaz filmu w jego reżyserii, pt. „Prosta historia o morderstwie”. W sali Goplana tego samego dnia pokazane zostaną filmy „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego oraz „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, w których zagrał Arkadiusz Jakubik.

Wieczorną część Dnia Otwartego GSF wypełni spotkanie z Robertem Glińskim, współtwórcą Gdyńskiej Szkoły Filmowej i autorem jej programu nauczania. Przed rozmową z reżyserem będzie można obejrzeć – przedpremierowo – jego najnowszy film pt. „Czuwaj”, który do kin ma wejść w czerwcu tego roku.

„The Best of GSF”, czyli absolwenci i studenci

Kilkanaście filmów krótkometrażowych, głównie dyplomów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej, będzie można zobaczyć w sali Morskie Oko Gdyńskiego Centrum Filmowego. Tutaj projekcje filmowe odbędą się
w kilku blokach, obejmując następujące tytuły:

· „Matka” Łukasza Ostalskiego, „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy, „Między nami” Macieja Millera oraz „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego (filmy te trafiły niedawno do kin pod wspólnym tytułem „The Best of GSF”);

· „Niedziela” i „Fastfood”, czyli filmy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Eryka Lenartowicza, który otrzymał nominację do Konkursu Cinéfondation na Festiwalu w Cannes 2018;

· film dokumentalny „Gdynia od świtu do zmierzchu” Adriana Apanela, Miłosza Sakowskiego, Karoliny Zaleszczuk, Macieja Bartosza Kruka, Anny Gnadczyńskiej, Sylwii Galon, Mateusza Żeglińskiego, Eryka Lenartowicza, Małgorzaty Różalskiej, Marcina Koszałki i Łukasza Brodowicza;

· najnowsze filmy dyplomowe absolwentów (rocznik 2017): „Casting” Katarzyny Iskry, „Nowy Bronx” Filipa Ignatowicza, „Mleko” Urszuli Morgi, „Przyjazd” Justyny Pelc, „Dzieciak” Pawła Podolskiego, „Pola” Edyty Rembały, „Nie da się kochać” Piotra Wołodźko.

Dzień Otwarty będzie promocją tego, co w naszej szkole najlepsze i najbardziej dla niej charakterystyczne. Pokażemy filmy zrealizowane przez studentów, które zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą. Odsłonimy kulisy warsztatu filmowego i spotkamy się z ciekawymi osobowościami kina. Już tradycyjnie w majową niedzielę zachęcamy gdynian i mieszkańców Trójmiasta do wspólnej filmowej zabawy – zaprasza Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej. O to, jak wygląda nauka w Gdyńskiej Szkole Filmowej, będzie można zapytać jej aktualnych słuchaczy. Studenci, którzy właśnie pracują nad filmami dyplomowymi, zapraszają na swoje autorskie prezentacje.

Najnowocześniejszy w Polsce plener filmowy

Na zielonym Placu Grunwaldzkim obok siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej profesjonalny plener filmowy zaprezentuje Arkadiusz Tomiak – operator filmowy, autor zdjęć m.in. do filmów „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa i „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza.

W Gdyni będzie można z bliska zobaczyć, jak pracują nowoczesne kamery, największe w Polsce kran i tor kamerowy, a także specjalistyczne światła wyładowcze i drony. – Takiego sprzętu jeszcze w Gdyni nie było. Jeśli warunki pozwolą, nad placem fruwać będzie dron z podwieszoną pełnowymiarową kamerą, tak jak nad murawą piłkarskiego stadionu. Sprzęt zostanie użyty w inscenizacji krótkiej batalistycznej sceny z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Pracą ekipy filmowej pokieruje nasz absolwent, Adrian Apanel, a każdy chętny będzie mógł zostać statystą – zapowiada Jerzy Rados, wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Podczas Dnia Otwartego GSF ochotnicy będą mogli poddać się filmowej charakteryzacji, dzięki Magnus Film, a następnie wziąć udział w sesji zdjęciowej na czerwonym dywanie. Zaplanowano ponadto m.in. warsztaty dubbingowe do filmu animowanego, pod kierunkiem Pawła Czarzastego i Piotra Pastuszaka. Na czym polega korekcja barwna w filmie, opowie Andrzej Tomczak. Dzieci będą mogły wziąć udział w lekcjach animacji.
Na wszystkie wydarzenia i projekcje w ramach Dnia Otwartego GSF wstęp jest wolny, ale liczba miejsc – ograniczona.

Gdyńska Szkoła Filmowa powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Wojciecha Szczurka - Prezydenta Miasta Gdyni, Leszka Kopcia - Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Roberta Glińskiego - reżysera i scenarzysty oraz Jerzego Radosa - pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych. W budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim gdyńska Filmówka działa od lipca 2015 roku. Trwa właśnie rekrutacja na Wydział Reżyserii – do 11 maja 2018 roku kandydaci mogą składać swoje teczki artystyczne.

Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej: niedziela, 6 maja 2018 roku, od godziny 12.00.

Szczegółowy harmonogram wkrótce będzie dostępny na stronach: www.gsf.pl, www.gcf.org.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/611609195852887/

Kontakt:

Marta Drankiewicz  
Gdyńska Szkoła Filmowa 
+48 58 712 22 77 
info@gsf.pl 

Magdalena Jacoń
Gdyńskie Centrum Filmowe 
+48 509 060 529 
Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021 - wystartował konkurs filmowy MORZE MNIE KRĘCI
10 000 zł na produkcję filmu o gospodarce morskiej, trzydniowe warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej, wsparcie eksperckie i techniczne.

Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021 - wystartował konkurs filmowy MORZE MNIE KRĘCI
Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 15 września 2021 roku.Rusza rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski