Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Zostań kinowym Ambasadorem Polski i pojedź na Festiwal Filmowy w Wenecji!
Data publikacji: 2018-04-16
Masz od 18 do 25 lat i regularnie chodzisz do kina? Potrafisz ciekawie pisać o swojej filmowej pasji?

Płynnie mówisz i piszesz po angielsku? Jeśli tak, zgłoś się do programu „28 TIMES CINEMA”. Sieć kin Europa Cinemas po raz kolejny wybierze spośród młodych Europejczyków 28 miłośników kina i nagrodzi ich zaproszeniem na Festiwal Filmowy w Wenecji! Możesz być jednym z nich.
„28 TIMES CINEMA” to program, który już od ośmiu lat realizuje międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas, we współpracy z Parlamentem Europejskim przyznającym nagrodę LUX oraz Giornate degli Autori. Co roku spełniają się marzenia 28 młodych wielbicieli filmu, którzy mogą wziąć udział w prestiżowym weneckim festiwalu. Co więcej, dołączają oni do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zwycięzcę nagrody dla najlepszego filmu.

Gdyńskie Centrum Filmowe, należące do sieci Europa Cinemas, serdecznie zaprasza do udziału w konkursie wyłaniającym „Ambasadora 28” w każdym z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Poszukiwane są osoby w wieku od 18 do 25 lat, żywo zainteresowane filmem i często bywające w kinie. Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, by móc między innymi aktywnie uczestniczyć w dyskusjach z filmowcami. W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby zatrudnione jako stali pracownicy kina.

Do niedzieli, 22 kwietnia 2018 roku należy przesyłać zgłoszenia na adres: 28timescinema@gcf.org.pl .


Zgłoszenie powinno zawierać dwa elementy:

1. Krótkie nagranie filmowe (video selfie) rozpoczynające się od słów: „Kino to dla mnie...”

· wypowiedź w języku angielskim;

· wysoka rozdzielczość (Full HD: 1920x1080 px) z doskonałą jakością dźwięku;

· czas trwania: do 30 sekund;

· w nagraniu konieczne informacje: imię i nazwisko oraz kraj pochodzenia.

Liczą się kreatywność i świetny angielski! Nagrania należy przesłać poprzez Wetransfer .

Inspiracja: na kanale Europa Cinemas w serwisie Vimeo można obejrzeć nagrania video selfie z 2017 roku (https://vimeo.com/album/4645377).

2. Formularz zgłoszeniowy wypełniony w języku angielskim:

· dane osobowe i umiejętności;

· uzasadnienie, dlaczego kandydat chce zostać jurorem na Festiwalu Filmowym w Wenecji;

· wskazanie, które elementy produkcji filmowej są według kandydata najważniejsze dla członka jury podczas seansu filmowego;

· opis trzech scen z trzech filmów, które kandydat ostatnio obejrzał;

· krótka recenzja filmu, który niedawno trafił do kin;

· tytuły pięciu ulubionych filmów spośród niedawnych premier kinowych.

Formularz zgłoszeniowy DO POBRANIA na stronie www.gcf.org.pl.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Gdyńskie Centrum Filmowe wskaże trójkę rekomendowanych kandydatów. Europa Cinemas wraz z Nagrodą LUX i Giornate degli Autori wyłoni 28 Ambasadorów, reprezentujących kraje członkowskie Unii Europejskiej. Uwaga! W programie bierze udział kilka różnych kin z tego samego kraju, w związku z czym nie ma gwarancji, że wybrany zostanie kandydat rekomendowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe.

Wybrani Ambasadorzy będą musieli zobowiązać się do następujących czynności:

· obecności w Wenecji od wtorku 28 sierpnia do niedzieli 9 września 2018 roku (czas trwania Festiwalu Filmowego w Wenecji: 29 sierpnia - 8 września);

· pełnienia funkcji członka jury Giornate degli Autori;

· obejrzenia wszystkich filmów (około 15) prezentowanych w konkursie Giornate degli Autori i Nagrody Lux 2018; uczestnicy otrzymają bilety wstępu na festiwal (bilety dla uczestników programu gwarantują pierwszeństwo wejścia na seanse Giornate degli Autori);

· udziału w dyskusjach i debatach z twórcami filmów i innymi gośćmi;

· stworzenia treści na bloga, który zostanie utworzony specjalnie na potrzeby tego wydarzenia;

· napisania jednej krótkiej notatki (pocztówki) dziennie na potrzeby mediów społecznościowych Europa Cinemas;

· pełnienia funkcji Ambasadora Nagrody filmowej LUX podczas wydarzeń organizowanych po Festiwalu Filmowym w Wenecji w kraju pochodzenia uczestnika.

Parlament Europejski zapewnia zakwaterowanie oraz organizację podróży uczestników, a także pokrywa ich koszty przez cały czas trwania wydarzenia (13 dni). Europa Cinemas zobowiązuje się do zapewnienia wyżywienia uczestnikom. Planowana data przyjazdu to wtorek 28 sierpnia, a data powrotu – niedziela, 9 września 2018 roku.

Więcej informacji: (58) 712 46 12.
Rusza rekrutacja na 17. Pomorskie Warsztaty Filmowe!
Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film? Zgłoś się na 17. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Uczestnicy 17. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie. Pracami pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”], reżyser Wojciech Marczewski [m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”], operator obrazu Sławomir Pultyn [m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”] oraz montażystka Milenia Fiedler [m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”].Rusza rekrutacja na 17. Pomorskie Warsztaty Filmowe!
Jeśli masz mniej niż 25 lat i chcesz napisać recenzję polskiego filmu fabularnego, podejmij wyzwanie! Czekają nagrody finansowe i akredytacje na FPFF!

Producenci Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej – Gdyńska Szkoła Filmowa, kwartalnik artystyczny „Bliza”, zeszyty GSF „Script” – ogłaszają konkurs na recenzję filmu fabularnego. Czekamy na recenzje filmów z Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni z ostatnich pięciu lat.

Co musisz zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
  1. Przeczytaj regulamin i sprawdź listę filmów załączoną do regulaminu.
  2. Do 26 sierpnia 2018 napisz i prześlij recenzję na adres: a.kaminski@festiwalgdynia.pl.
Do 15 września 2018 jury konkursu oceni nadesłane prace i przyzna trzy nagrody: główną – 1000 zł, dwie dodatkowe – po 500 zł, a także zaproszenia do udziału w kolejnych edycjach Warsztatów krytyki filmowej i nowo medialnej. Ponadto Festiwal Polskich Filmów Fabularnych ufunduje zwycięzcom akredytacje na 43. FPFF. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną opublikowane w przestrzeni medialnej, którą dysponują organizatorzy.

Szczegóły znajdziecie tu: http://www.gsf.pl/wkf/konkursy/

Młodzi o filmach z FPFF! - konkurs na recenzję polskiego filmu fabularnego
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski