Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Gdyńskie Centrum Filmowe w Europa Cinemas! Ogólnopolskie Forum Wokół Kina – ponownie w Gdyni
Data publikacji: 2017-12-11
Gdyńskie Centrum Filmowe zostało zaproszone do współpracy w ramach prestiżowej organizacji Europa Cinemas. Międzynarodowa wymiana doświadczeń ma służyć rozwojowi oferty Kina Studyjnego GCF. Tymczasem w Gdyni, już po raz drugi, odbędzie się ogólnopolskie spotkanie branży związanej z dystrybucja filmową, czyli Forum Wokół Kina.
Gdyńskie Centrum Filmowe w Europa Cinemas! Ogólnopolskie Forum Wokół Kina – ponownie w GdyniWięcej filmów europejskich w repertuarze kin, wzrost ich oglądalności oraz nowe kinowe propozycje adresowane do młodej widowni – między innymi o to zabiega Europa Cinemas. Organizacja działająca od 1992 roku, z siedzibą w Paryżu, zrzesza kina w ramach programu Unii Europejskiej „Media”. Sieć tej partnerskiej współpracy obejmuje już ponad 1120 kin działających w 680 miastach, w przeszło 40 krajach. To łącznie ponad 2800 kinowych ekranów!

Aby zostać członkiem Europa Cinemas, trzeba spełnić określone wymogi dotyczące m.in. liczby miejsc na widowni, rocznej liczby seansów oraz frekwencji. Kina zabiegające o partnerstwo muszą również zapewniać standardy w zakresie technicznego wyposażenia oraz bezpieczeństwa. Liczą się także kryteria programowe. Gdyńskie Centrum Filmowe, działające od września 2015 roku, swoim charakterem doskonale wpisuje się w filozofię Europa Cinemas.


Zdecydowanie stawiamy na kinematografię europejską, w tym polską. Od początku należymy do polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, co pozwala nam wyświetlać wartościowe filmy artystyczne i studyjne. Aktywizujemy różne grupy wiekowe mieszkańców miasta. Mamy na przykład Akademię Dokumentalną dla Seniorów, a dla dzieci cykl poranków filmowych „Bajka w Centrum”. Oferujemy nie tylko kino, ale też udział w wystawach, spotkaniach z ciekawymi postaciami. Korzystamy z potencjału Gdyńskiej Szkoły Filmowej, organizując warsztaty prowadzone przez profesjonalistów – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego. – Fakt zaproszenia nas do grona kin partnerskich Europa Cinemas to duży prestiż, ale i konkretne korzyści. Liczymy na wymianę doświadczeń. Chętnie rozbudujemy naszą ofertę, korzystając z rozwiązań, które już się sprawdziły gdzie indziej, i dopasowując je do naszej specyfiki – zapowiada Leszek Kopeć.


Udział w Europa Cinemas oznacza również możliwości pozyskiwania europejskiego wsparcia dla własnych działań, co może zwiększyć atrakcyjność Gdyńskiego Centrum Filmowego dla lokalnej społeczności. Partnerstwo to także szansa na promocję Gdyni za granicą.

Europejskie Kino Miesiąca

Gdyńskie Centrum Filmowe, debiutujące w ramach Europa Cinemas, zaprezentowano w grudniu jako „Cinema of the Month” w serwisie internetowym organizacji. Materiał poświęcony GCF jest dostępny na stronie www.filmneweurope.com .

LINK : http://www.filmneweurope.com/2012-12-18-10-42-17/poland/item/115688-fne-europa-cinemas-cinema-of-the-month-gdynia-film-centre

Reprezentanci GCF znaleźli się również w gronie ponad 500 uczestników listopadowej konferencji zorganizowanej w Bukareszcie z okazji 25-lecia Europa Cinemas. Wśród tematów, o jakich dyskutowano w stolicy Rumunii, były: rola kina w społecznościach lokalnych, film jako istotna forma sztuki w okresie przełomowych zmian na świecie oraz ewolucja kina niezależnego w erze cyfrowej. Szczególnie dużo uwagi poświęcono kinu jako przestrzeni społecznej, a także szeroko pojętej kulturze kina, która ma moc przekazywania wartości społecznych.

Gdyńskie Forum Wokół Kina

Gdyńskie Centrum Filmowe już po raz drugi jest gospodarzem Forum Wokół Kina, ogólnopolskiego spotkania środowiska związanego z rozpowszechnianiem filmów. Od 12 do 14 grudnia 2017 roku właśnie w Gdyni, podobnie jak przed dwoma laty, o nowych trendach w branży, wyzwaniach rynku dystrybucyjnego i nadchodzących premierach filmowych będą rozmawiać właściciele i operatorzy kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, agencji reklamowych i producentów w sprzętu kinowego.

Organizatorami 44. Forum Wokół Kina są: Stowarzyszenie „Kina Polskie” i Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!
10 000 zł na produkcję filmu, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej, wsparcie eksperckie i techniczne. Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!
Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza trzecią edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara® Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 19-25 października 2020 roku

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 15 września 2020 roku.Warsztaty kompozycji muzyki filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski