Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Magda Strzyżyńska: Malarstwo. Wystawa w Galerii GCF
Data publikacji: 2017-11-27
Gdyńska Szkoła Filmowa i Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na wystawę malarstwa Magdy Strzyżyńskiej, studentki drugiego roku reżyserii i absolwentki malarstwa w Toruniu. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 5 grudnia 2017 roku, o godzinie 18.30. Wstęp wolny.
Magda Strzyżyńska: Malarstwo. Wystawa w Galerii GCFNa wystawie będzie można zobaczyć wybrane prace malarskie tworzone w latach 2011-2014 podczas studiów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Większość prezentowanych obrazów pochodzi z cyklu dyplomowego „Stany zawieszenia”, w którym artystka starała się uchwycić momenty zatrzymania się, stagnacji, w jakich może znaleźć się człowiek podczas czekania, zamyślenia się, snu, choroby, uczucia samotności, modlitwy.

- W malarstwie interesuje mnie forma, linia, kolor. Poszukuję ciekawych kompozycji, często trochę przesuniętych, otwartych. Ważnym dla mnie etapem jest tworzenie szkiców, budowanie kompozycji, przetworzenie fotografii. W obrazach celowo gdzieniegdzie zostawiam kontur z podmalówki, staram się, aby prace były świeże – opowiada Magda Strzyżyńska.

Najważniejszym tematem prac artystki pozostaje człowiek. – To on pozostaje centrum świata na moich obrazach, czy to jest model pozujący wśród kwiatów czy już kompozycje budowane na bazie fotografii,
zaobserwowanego zdarzenia. Wydaje mi się, że to zainteresowanie człowiekiem sprawiło, że poszłam w stronę filmu. Od momentu rozpoczęcia nauki w Gdyńskiej Szkole Filmowej nieco oddaliłam się od malowania, choć zamierzam do niego wrócić. Teraz jednak skupiam się całkowicie na rozwoju w sztuce filmowej
– mówi Magda Strzyżyńska.

Wernisaż jest okazją do spotkania z artystką oraz innymi studentami i wykładowcami Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Zapraszamy!

Magda Strzyżyńska

Urodziła się w 1989 roku. Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie. W 2014 roku obroniła tytuł licencjata na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność multimedia na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu oraz w tym samym roku uzyskała tytuł magistra sztuki na malarstwie na tym samym wydziale. W październiku 2016 roku rozpoczęła dwuletnie studia reżyserskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej gdzie obecnie przygotowuje się do pracy nad filmem dyplomowym.

Wybrane osiągnięcia

2012/2013 - Nagroda im. Stanisława Borysowskiego za najlepsze malarstwo

2012/2013 - udział w wymianie ERASMUS oraz studia na Akademi umeni v Banskiej Bystrici (Słowacja)

2013/2014 - praktyki w UMK TV

2014 - udział w 13. Pomorskich Warsztatach Filmowych

2014 - konkursowy pokaz etiudy filmowej „Genezis” w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu

2015 - ukończenie warsztatów operatorskich w Gdyńskiej Szkole Filmowej

2017 - pokaz filmu dokumentalnego „Portret Jerzego” na festiwalu TOFIFEST w Toruniu

Wybrane wystawy

2013 - pokaz videoartu na Przeglądzie Współczesnej Litografii Polskiej w Galerii BWA w Kielcach

2013 - pokaz videoartu „Wstyd” i „Pocałunki” na wystawie „Intymnie” w klubie Koniec Świata w Toruniu

2014 - pokaz instalacji „Połączenie” na wystawie „East and West, a good relationship” w Liège w Belgii

2014 - pokaz videoartu w Galerii Jednego Obrazu w Lublinie

2014 - udział w wystawie „Drugie życie książki” w Toruniu

2014 - wystawa poplenerowa w klubie „Od Nowa” w Toruniu

2014 - wystawa prac dyplomowych w Getyndze, Niemcy

2015 - wystawa „Burning Issues - FÊTE DE LA GRAVURE 2015” - Liège, Belgia

2015 - wystawa „Giardino - Ogród Sztuki, Cisza” - Wydział Sztuk Pięknych, Instytut Intermediów, UMK Toruń

2016 - wystawa indywidualna „Połączenie” w Galerii na Wisłą w Toruniu
Konkurs Młodzi o FPFF! rozstrzygnięty!
W tym roku po raz pierwszy w związku z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych ogłoszono konkurs na recenzję polskiego filmu fabularnego. Wyzwanie mogły podjąć osoby, które nie ukończyły 25 lat. Materiałem do zrecenzowania były filmy prezentowane w Konkursie Głównym festiwalu w ostatnich pięciu latach. Konkurs – we współpracy z festiwalem – zorganizowali producenci Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej (Gdyńska Szkoła Filmowa, kwartalnik artystyczny „Bliza” oraz zeszyty GSF „Script”). Konkurs Młodzi o FPFF! rozstrzygnięty!
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmów dyplomowych absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej! 12 września (środa) od godziny 16:00 będą mieli Państwo okazję zobaczyć aż dwanaście krótkich metraży, które zdobyły łącznie ponad 80 nagród na festiwalach w kraju i za granicą. Pokaz odbędzie się w nowo otwartym w Gdyni Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25). Wstęp wolny - decyduje kolejność przyjścia na seanse. Możliwość wzięcia udziału w całości lub poszczególnych blokach filmowych.Pokaz filmów dyplomowych absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski