Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
BARBARA KRAFFTÓWNA W GDYNI. FILM, SPOTKANIE, KSIĄŻKA
Data publikacji: 2016-04-11
Znakomita aktorka filmowa i teatralna, artystka kabaretowa i piosenkarka, Barbara Krafftówna będzie gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego, które zaprezentuje film pt. "Nikt nie woła". Obraz z 1960 roku poddano rekonstrukcji cyfrowej.

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa: niedziela, 24 kwietnia 2016 roku, godzina 11.00. Bilety w promocyjnej cenie 10 złotych.
BARBARA KRAFFTÓWNA W GDYNI. FILM, SPOTKANIE, KSIĄŻKASpotkanie rozpocznie projekcja filmu "Nikt nie woła" w reż. Kazimierza Kutza z 1960 roku, według powieści Józefa Hena. Barbara Krafftówna zagrała w nim rolę Niury. Film ten wywołał żywą dyskusję, a Kazimierza Kutza i aktorów ostro ocenili ówcześni krytycy, choć to z pewnością jeden z ważniejszych obrazów polskiej szkoły filmowej. Szczególną uwagę zwracają zdjęcia Jerzego Wójcika i muzyka Wojciecha Kilara.

Po seansie - rozmowa z Barbarą Krafftówną, ukochaną aktorką twórców Kabaretu Starszych Panów, gwiazdą wielu spektakli teatralnych i filmowych, a także z autorem książki "Krafftówna w krainie czarów" -Remigiuszem Grzelą. Spotkanie poprowadzi Alina Kietrys.

To barwna i niezwykła książka, pełna, dowcipnych anegdot i opowieści nie tylko o teatrze i filmie. Autor rozmowy Remigiusz Grzela w sposób inspirujący i dociekliwy przywołuje czasami zdumiewających wydarzeń i… otwiera serce artystki.

Barbara Krafftówna w książce wspomina też swój czas pobytu na Wybrzeżu. Przyjechała tu po wojnie wraz z legendarnym Ivo Galla, który stworzył w Gdyni teatr. Krafftówna wspomina: "Do Gdyni pojechała z nami mama. Dostaliśmy wszyscy miejsca w przedwojennym hotelu Riwiera, miał cudowne zaplecze, wspaniałą kuchnie, sale dancingowe, taras.(…) W pokojach czekały na nas puste sienniki. Sami wypchaliśmy je słomą. Od razu zorganizowano dyżury w kuchni –przez tydzień połowa zespołu, która nie jest na próbach, pracuje w kuchni, a potem odwrotnie. Musieliśmy przygotować zupę dla całego zespołu."

Na spotkaniu w Gdyńskim Centrum Filmowym nie zbraknie anegdot. Wydawnictwo Prószyński przygotowało niespodziankę i sprzedaż książki w cenie niższej niż w księgarniach. A Barbara Krafftówna każdemu uczestnikowi spotkania obiecała osobistą dedykację w książce.
Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza trzecią edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 14-20 października 2019 roku

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2019 roku.Warsztaty kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem
Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie "Dwa Teatry" będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!Chłopcy Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski