Leszek Kopeć nominowany do nagrody Osobowość Roku 2015 w Gdyni

Leszek Kopeć – współtwórca i dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, wieloletni dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymał nominację w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego „Osobowość Roku 2015 w Gdyni” w kategorii „Kultura”. By właśnie na niego oddać swój głos, należy wysłać SMS o treści OGA.14 pod numer 72355. Głosowanie trwa do 29 stycznia, do północy.

Leszek Kopeć nominowany do nagrody Osobowość Roku 2015 w Gdyni
Leszek Kopeć – biogram

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Producent, przedsiębiorca, wydawca. Dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni, Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni.

W latach 1973-1977 redaktor literackiego pisma studenckiego „Litteraria” (również jego współzałożyciel). Autor powieści „Kredowe koło” wydanej w roku 1989 oraz opowiadań i recenzji publikowanych w polskich czasopismach. W latach 1993-1994 redaktor naczelny wydawnictwa „Fokus” W latach 1995-2002 współpracownik kuriera czytelniczego „Megaron”. Od 1999 do 2005 Dyrektor Neptun Filmu, od 2000 do 2002 – producent, a następnie Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Od 2005 do 2010 Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni. Od 2010 wydawca kwartalnika artystycznego „Bliza”. Od 2010 – dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Odznaczony złotym, srebrnym i brązowym Medalem Gloria Artis oraz laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni.

Filmografia

2011 – 2015 Etiudy filmowe wyprodukowane w Gdyńskiej Szkole Filmowej, m.in. „Matka” w reż. Łukasza Ostalskiego, „Olena” w reż. Elżbiety Benkowskiej, „Prawdziwy miód” w reż. Sławomira Witka, „One” w reż. Marty Grabickiej – prezentowane w TVP Kultura oraz w Telewizji KINO POLSKA. Pozostałe etiudy: „Ab ovo” w reż. Piotra Janiszewskiego, „Antek” w reż. Sylwii Galon, „Chwila” w reż. Marty Grabickiej, „Czułość” w reż. Emilii Julity Zielonki, „Dwie drogi” w reż. Piotra Janiszewskiego, „Dzień babci” w reż. Miłosza Sakowskiego, „Fast food” w reż. Eryka Lenartowicza, „Kroki” w reż. Karoliny Zaleszczuk”, „Marian” w reż. Piotra Janiszewskiego, „Niedziela” w reż. Eryka Lenartowicza, „Niezłomni” w reż. Adriana Apanela i Miłosza Sakowskiego, „Rap Braders” w reż. Adriana Apanela, „Siedmiu mężczyzn w różnym wieku” w reż. Sławomira Witka, „Spacer” w reż. Filipa Jacobsona, „Sztorm” w reż. Piotra Brożka, „W narożniku” w reż. Macieja Bartosza Kruka.

2006-2014 Kronika 31, Kronika 32, Kronika 33, Kronika 34, Kronika 35, Kronika 36, Kronika 39 – kroniki dokumentalne Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

2006-2014 Etiudy filmowe wyprodukowane podczas trzynastu edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych

2010 Jerzy Skolimowski ogląda „Rękopis” – wspólnie z TVP S.A.

2008 Andrzej Wajda ogląda Popiół i diament – wspólnie z TVP S.A.

2009 Janusz Morgenstern ogląda „Do widzenia do jutra” – wspólnie z TVP S.A.

2009-2010 Kuchnia Mistrzów – wspólnie z TVP S.A.

  • „Saudade” oraz „Wskrzeszenie” i „Sabina” na 21. festiwalu Węgiel w Katowicach

  • Nadchodzący 21. Festiwal Filmów Szkolnych Węgiel zaprezentuje w konkursie „Saudade” Wojciecha Pokorskiego. Festiwal otworzy warsztat specjalny Roberta Glińskiego „Scena fabularna w jednym ujęciu”, później odbędzie się warsztat Kamila Przełęckiego poświęcony pracy z AI, a w ramach towarzyszących festiwalowi targów filmowych nastąpi specjalna prezentacja „Wskrzeszenia” Luizy Budejko i „Sabiny” Diany Zamojskiej.

  • A może zoom na morze? Ucz się od najlepszych i wygraj 20 tys. zł

  • Marzysz o karierze reżysera? Kreatywność jest twoją mocną stroną? Spróbuj swoich sił w konkursie filmowym i skieruj zoom na morze. Wygrasz nie tylko pieniądze na realizację filmu, ale będziesz mógł pracować pod okiem wybitnych ekspertów. Morze cię kręci? Złap 20 tys. zł.

Więcej aktualności