Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO na Uniwersytecie Gdańskim
Data publikacji: 2015-10-13
NOWATORSKI PRZEDMIOT AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO na UG - edukacja oparta na filmach dokumentalnych DLA KAŻDEGO CHĘTNEGO
AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO na Uniwersytecie Gdańskim
Edukacja oparta na filmach dokumentalnych

  • W roku akademickim 2015/2016 na Wydziale Filologicznym po raz kolejny zostanie otwarty dla studentów i doktorantów wszystkich kierunków nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego. Na program zajęć składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości specjalnych. - Film dokumentalny na początku XXI wieku nie tylko wyraźnie zyskuje na popularności, ale w świadomości wielu widzów pozostaje bardziej wiarygodnym i niezależnym niż film fabularny sposobem mówienia o rzeczywistości, stając się tym samym światowym fenomenem kulturowym.
  • Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu AKADEMIA DOKUMENTALNA przewidziane są spotkania z wieloma ciekawymi twórcami filmowymi oraz specjalistami poruszanej w filmie tematyki. Zajęcia poprowadzi Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać na Wydziale Filologicznym UG, we wtorki w auli 1.43 o godz. 16:45. Studenci uzyskają za nie 2 punkty ECTS, doktoranci – zaliczenie obowiązkowego wykładu monograficznego.
  • Celem Akademii Filmu Dokumentalnego jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi, a przede wszystkim udostępnienie studentom odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analizy i świadomego wykorzystywania w pracy naukowej i zawodowej. Studenci różnych kierunków mają szanse na poszerzenie horyzontów o tematy niezwiązane z ich studiami, co jest bardzo ważne w dzisiejszej dobie specjalizacji, która wyraźnie ogranicza wszechstronny rozwój młodych ludzi.
  • Program został w całości oparty na filmach dokumentalnych , dzięki czemu wyróżnia się spośród innych programów edukacji filmowej. Filmy pokazywane w ramach akademii pochodzą z DOCS AGAINST GAVITY FF (wcześniej PLANETE+ DOC FF), jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Tylko w 2015 w warszawskiej Kinotece imprezę odwiedziło ponad 35000 widzów, co plasuje festiwal na 3. miejscu pod względem popularności wśród europejskich festiwali filmów dokumentalnych.
  • Akademia ma być w założeniu rodzajem twórczej i efektywnej edukacji filmowej, silnie powiązanej ze zmieniającą się szybko rzeczywistością . Specjalnie wyselekcjonowane filmy, zaskakujące zarówno formą artystyczną, jak i użytym w nich językiem filmowym, mają w założeniu nie tylko dostarczyć uczestnikom wiedzy, ale także umożliwić im poznanie ciekawych, często nieznanych, obszarów i zagadnień współczesnego świata.
  • Studenci Wydziału Filologicznego będą mogli zapisać się na zajęcia w portalu studenta od 1 do 20 października. Zapisy dla studentów innych Wydziałów u p. Przemysława Rydzewskiego pod adresem e-mail: przemek@againstgravity.pl Należy podać imię, nazwisko, a w tytule Akademia Dokumentalna UG. Przedmiot posiada 2 punkty ECTS. Karnet na projekcje filmowe dla studentów Wydziału Filologicznego i Neofilologicznego kosztuje 110 zł za semestr (studenci pozostałych Wydziałów – 150 zł) O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZREALIZOWANYCH WPŁAT. Wszelkie szczegóły na:
http://akademiadokumentalna.pl/szkoly-wyzsze/ug/
Zajęcia dydaktyczne i wydarzenia w Szkole odwołane
Informujemy, że zajęcia dydaktyczne i wszystkie wydarzenia w Gdyńskiej Szkole Filmowej, zostają odwołane od 12 marca do odwołania.Zajęcia dydaktyczne i wydarzenia w Szkole odwołane
Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu 2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna.  Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski