Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu
Data publikacji: 2015-06-03
„Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu” jest pierwszym w Polsce unikatowym programem skierowanym do wszystkich osób związanych ze środowiskiem filmowym. Zajęcia prowadzone są przez psychologów zaangażowanych w rozwój projektu „Psychologii Osiągnięć dla Świata Filmu i Teatru”. Ich działania wspierane są przez wybitnych polskich reżyserów, aktorów, producentów, dźwiękowców oraz inne osoby, które działają na rzecz rozwoju polskiej kinematografii. Głównym partnerem projektu jest Gdyńska Szkoła Filmowa.
Psychologia Osiągnięć dla Świata FilmuZajęcia „Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu” stanowi ą propozycję dla twórców, którzy zainteresowani są rozszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu psychologii osiągnięć człowieka funkcjonującego w filmie, przy jednoczesnym ujęciu sytuacji ekspozycji społecznej oraz dbania o harmonijny rozwój życia zawodowego i osobistego.

  1. Celem programu jest połączenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania w świecie filmu z uwzględnieniem poszczególnych pionów filmowych (aktorów, reżyserów, dźwiękowców, operatorów, charakteryzatorów, kierowników produkcji, kostiumologów) z perspektywą psychologiczną.
  2. Wiedza ta pozwala wyodrębnić profil cech, umiejętności, które warto rozwijać w pracy w filmie pod kątem danego pionu.
  3. Dodatkowo program zakłada poznanie przez twórców technik radzenia sobie z wyzwaniami, trudnymi sytuacjami oaz korzyściami wynikającymi z bycia filmowcem.
  1. Osoby prowadzące zajęcia przedstawiają możliwości budowania zaangażowania w wykonywaną pracę w oparciu o strategie mistrzowskie ludzi związanych z filmem.
  1. Przedmiotem rozważań jest również definiowanie optymalnego funkcjonowania w branży filmowej zależnie od pionu. To znaczy takiego, które w krótko- i długo-terminowym ujęciu prowadzi do równowagi w życiu zawodowym oraz osobistym w obliczu pojawiających się wyzwań.

Potrzeba kształcenia, osób zaangażowanych w działalność filmową, z zakresu psychologii osiągnięć dla świata filmu wynika z analizy wywiadów, przeprowadzonych przez zespół psychologów od 2011 roku (por kierunkiem prof. Andrzeja Nowaka oraz opieką merytoryczną Aleksandry Pogorzelskiej).

Zespół Psychologów

Aleksandra Zienowicz - dyplomowany p sycholog pracujący w sporcie, filmie
oraz teatrze.
Absolwentka psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych Psychologia w Sporcie Pozytywnym SWPS WZ. Sopot. Członek Zespołu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany Psycholog Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2015 r.). Związana z Blanik Team od 2012 r., od lipca z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn (członkami kadry narodowej seniorów i juniorów) oraz od 2014 r. związana z Kadrą Narodową Młodzieży oraz Elite Kobiet w Boksie. Współpracuje z zawodnikami dyscyplin indywidualnych (gimnastyka sportowa, karate, taekwondo, skok o tyczce, gimnastyka artystyczna, boks olimpijski, żeglarstwo, bocci) oraz drużynowych (piłka nożna, uni hokej, koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie).

Prof. Andrzej Nowak - jeden z twórców tzw. dynamicznej psychologii społecznej a w szczególności, wraz z Bibem Latane tzw. „dynamicznej teorii wpływu społecznego.” Pionier i ekspert w dziedzinie stosowania symulacji komputerowych w naukach społecznych. Jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) i Florida Atlantic University. Jest także jednym z założycieli Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kieruje Ośrodkiem Badania Układów Złożonych oraz jest twórcą i dyrektorem Instytutu Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji (SPIK SWPS). Zajmuje się głównie układami złożonymi w psychologii i innych naukach społecznych. Jest autorem kilku książek i autorem oraz współautorem kilkudziesięciu artykułów naukowych w tym w tak prestiżowych pismach naukowych jak Psychological Review i Physica A.

Psychologowie współpracujący: Aleksandra Pogorzelska, Ewa Serwotka, Kamil Radomski, Maja Ryszkiewicz.

W ramach realizacji projektu „Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu”:

· półroczny pilotażowy projekt Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu i Teatru w PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi (zajęcia dla studentów III roku aktorstwa);

· współpraca psychologiczna indywidualna z ludźmi świata filmu i teatru;

· współpraca z FilmForum:

- warsztaty i wykład podczas,,Młodzieżowej Akademii Teatralnej im. Jana Machulskiego” w Warszawie;

· wykłady i warsztaty z zakresu Psychologia Osiągnięć dla Świata Filmu i Teatru podczas 37. i 38. FPFF w Gdyni oraz 20. PlusCamerImage w Bydgoszczy, XI Węgiel Student Film Festiwal oraz Węgiel Student Festiwal 2014;

· badania jakościowe oparte na wywiadach indywidualnych z ludźmi świata filmu i teatru o zróżnicowanym poziomie profesjonalizacji;

· obecność na planach filmowych (,,Pod Mocnym Aniołem”, reż. Wojciech Smarzowski,,,Miasto 44”, reż. Jan Komasa,,,Czas Honoru”, reż. Michał Rosa);

· współpraca ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej:

- fakultet z zakresu Psychologii Osiągnięć dla świata Filmu i Teatru;

· współpraca z Gdyńską Szkołą Filmową na wielu płaszczyznach.
Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Absolwent Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Paweł Podolski, otrzymał nagrodę dla najlepszego międzynarodowego reżysera za swój debiut "Czy potwory jedzą kiwi?" na Austin Comedy Film Festival.Paweł Podolski nagrodzony w Stanach
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski