Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Bliza w Mieście Słowa | Koniec uniwersytetu? | Huelle | Zamojski | Kołtan | Millati, 30 maja, godz. 15:00, Muzeum Miasta Gdynia, WSTĘP WOLNY
Data publikacji: 2015-05-26
Przed nami dyskusja prowadzona przez redaktora naczelnego „Blizy”, prozaika, dramaturga, eseistę i poetę Pawła Huellego, z udziałem członków redakcji i zaproszonych gości – specjalistów i znawców tematu, związana tematycznie z numerem pisma. Tym razem druga odsłona najnowszej, premierowej 22. „Blizy” zatytułowanej „Koniec uniwersytetu?”
Bliza w Mieście Słowa | Koniec uniwersytetu? | Huelle | Zamojski | Kołtan | Millati, 30 maja, godz. 15:00, Muzeum Miasta Gdynia, WSTĘP WOLNYCzym jest dziś uniwersytet, czego powinien nauczać i jaką rolę może jeszcze pełnić w czasach powszechnej dostępności do niemal każdej informacji w mediach elektronicznych? Instytucja, która przez stulecia wywierała wielki wpływ na rozwój i kształt naszego świata, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić historię Europy, dziś zdaje się tracić swą kulturotwórczą rolę. Jeśli wbrew etymologii uniwersytet nie jest już wspólnotą uczonych i uczących się, których celem jest bezinteresowne poszukiwanie prawdy, to czym właściwie jest?

Na te pytania, podobnie jak autorzy ostatniego numeru „Blizy”, będą starali się odpowiedzieć goście spotkania: Piotr Zamojski, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, zajmujący się badaniami z zakresu teorii edukacji, autor książek: „Pytanie o cel kształcenia” oraz „Pomyśleć szkołę inaczej...”; Jacek Kołtan, filozof i politolog, który doktorat z filozofii społecznej obronił na Freie Universität w Berlinie, zastępca dyrektora ds. naukowych, kierujący Wydziałem Myśli Społecznej w Europejskim Centrum Solidarności, zajmuje się współczesną teorią społeczną i polityczną, historią idei solidarności, a także hermeneutyką i fenomenologią; Piotr Millati, profesor UG w Instytucie Filologii Polskiej, historyk literatury, specjalizujący się w literaturze polskiej XX i XXI wieku, redaktor działu eseju kwartalnika literackiego „Bliza”.
Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Serdecznie zapraszamy młodych twórców filmowych, w szczególności licealistów, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH zdalnych warsztatach i masterclassach z uznanymi polskimi twórcami.

Spotkania realizowane będą w ramach XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY.

Bezpłatne masterclassy i warsztaty filmowe online
Absolwent Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Paweł Podolski, otrzymał nagrodę dla najlepszego międzynarodowego reżysera za swój debiut "Czy potwory jedzą kiwi?" na Austin Comedy Film Festival.Paweł Podolski nagrodzony w Stanach
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski