Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Młode Albatrosy 2015 czekają na twój film!
Data publikacji: 2015-02-17
Gimnazjum nr 11 w Gdyni wspólnie z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni zaprasza uczniów gimnazjów z całej Polski do udziału w I Przeglądzie Amatorskich Filmów Uczniowskich "Młode Albatrosy 2015".

Celem przeglądu jest zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej tworzeniem filmów. Do konkursu można zgłaszać filmy trwające od 1 do 15 minut. Gatunek i tematyka jest dowolna. Najciekawsze propozycje zostaną dopuszczone do finału konkursu, gdzie będą mogły rywalizować o statuetki "Albatrosa" oraz nagrody pieniężne.

Więcej informacji: www.gim11gdynia.pl.


REGULAMIN I PRZEGLĄDU AMATORSKICH FILMÓW UCZNIOWSKICH „MŁODE ALBATROSY - 2015″

 1. Organizatorem przeglądu jest Gimnazjum nr 11, 81-392 Gdynia, ul. Słowackiego 53 oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, 81-553 Gdynia, ul. Wrocławska 93.
 2. Celem przeglądu jest zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej tworzeniem filmów.
 3. Uczestnikami przeglądu mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych.
 4. Filmy zgłoszone do przeglądu powinny spełniać następujące warunki:
   • gatunek (np. fabuła, dokument, animacja, eksperyment), dowolny,
   • tematyka filmu: dowolna,
   • czas trwania filmów od 1 do 15 minut,
   • zapisane w formacie zgodnym z DVD-Video.
  1. Wypełnione formularze oraz filmy (trzy kopie na płytach DVD) należy przesyłać na adres Organizatora (Gimnazjum nr 11, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia) z dopiskiem „Młode Albatrosy 2015 – Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich”. Termin przesyłania prac upływa 15 maja 2015 r.
  2. Autorzy zgłaszający film wyrażają jednocześnie zgodę na jego publiczną projekcję w ramach przeglądu filmowego oraz umieszczenie filmu lub fragmentów filmu na stronie internetowej przeglądu.
  3. Prawa autorskie filmu zgłaszanego do przeglądu nie mogą być w żaden sposób ograniczone, nie mogą także naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. W przypadku braku zachowania tego warunku, autor powinien wyjaśnić sytuację prawną filmu.
  4. Do udziału w przeglądzie nie będą dopuszczone filmy wykonane na odpłatne zlecenie lub nakręcone przed rokiem 2014.
  5. Zgłoszone filmy zostaną poddane wstępnej selekcji i dopuszczone do finału konkursu przez Jury Konkursu.
  6. Filmy zakwalifikowane do finału zostaną ocenione i nagrodzone przez Jury Konkursu powołane przez Organizatora.
  7. Jury przyznaje statuetki „Albatrosa” oraz nagrody za: najlepszy krótki film fabularny (wartości 500 PLN), najlepszy film dokumentalny (wartości 300 PLN), najlepszą krótką formę filmową (wartości 200 PLN), a także nagrody indywidualne w kategoriach ustalonych przez jury np. scenariusz, muzyka, najlepsza rola aktorska, montaż, reżyseria.
  8. Filmy o szczególnych walorach będą pretendowały do nagrody specjalnej.
  9. Konkurs zostanie zakończony pokazem nagrodzonych filmów oraz galą wręczenia nagród. Gala konkursu „Młode Albatrosy 2015” odbędzie się w czerwcu 2015 r., w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Gdyni.
  10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród w zależności od ilości nadesłanych filmów i ich walorów artystycznych.
  Pliki do pobrania:

  1. Regulamin I Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich "Młode Albatrosy - 2015"

  2. Karta zgłoszenia filmu i oświadczenie autora filmu
  Zaślubiam Cię... Setna rocznica powrotu Polski nad Bałtyk
  W 2020 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę dostępu do Morza Bałtyckiego. 26 listopada 2020, o godzinie 14.00, odbędzie się premiera dwóch filmów krótkometrażowych zrealizowanych z okazji tej rocznicy. Filmy zostały wyprodukowane przez Gdyńską Szkołę Filmową i zrealizowane przez naszych absolwentów - Anetę Gołębiewską-Bussold i Sławomira Witka. Premiera filmów, której patronuje europoseł Anna Fotyga, miała się odbyć w Parlamencie Europejskim w Brukseli w marcu tego roku. Niestety pandemia Covid-19 zniweczyła te plany, a z uwagi na to, iż rok 2020, będący rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku dobiega już końca, organizatorzy postanowili zorganizować premierę online. Zaślubiam Cię... Setna rocznica powrotu Polski nad Bałtyk
  "Lato 43" w reżyserii Anety Bussold i "Prawdziwe uczucia" w reżyserii Jana Kuźnika zostały zakwalifikowane do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych!

  Gdyńska Szkoła Filmowa na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
  POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
  projekt: Adam Żebrowski