Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Silence Room 2
Data publikacji: 2015-01-19
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu zaprasza 21.01.2015 o godzinie 18.00 do czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu na spotkanie z Marcinem Borchardtem oraz wykład pt. "Paradoks 4’33”. Filmowe adaptacje muzyki John’a Cage’a”.
Silence Room 229 sierpnia 1952 roku w piątek dokładnie o godzinie 20:15 w sali Maverick Concert Hall w Woodstock w stanie Nowy Jork ma miejsce historyczne wydarzenie wielkiej wagi. Pianista David Tudor trzykrotnie otwiera i zamyka klapę fortepianu ani razu nie dotykając jego klawiatury podczas premierowego wykonania nowego dzieła Johna Cage’a. Kompozycja zatytułowana „4’33” napisana jest na „milczący fortepian”. To utwór, którego się NIE gra! Dla krytyków i publiczności żart jest kiepski. Od tej pory już zawsze wspominając ten dzień będzie się mówiło o prowokacji, genezie happeningu lub symbolicznym akcie końca muzyki. O historii powstania najbardziej niezwykłego utworu XX wieku oraz podejmowanych współcześnie próbach jego wizualizacji opowie Marcin Borchardt, autor książki „Awangarda muzyki końca XX wieku. Przewodnik dla początkujących”.

Zapraszamy w środę 21.01.2015 o godzinie 18.00 do czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu.
Zaślubiam Cię... Setna rocznica powrotu Polski nad Bałtyk
W 2020 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę dostępu do Morza Bałtyckiego. 26 listopada 2020, o godzinie 14.00, odbędzie się premiera dwóch filmów krótkometrażowych zrealizowanych z okazji tej rocznicy. Filmy zostały wyprodukowane przez Gdyńską Szkołę Filmową i zrealizowane przez naszych absolwentów - Anetę Gołębiewską-Bussold i Sławomira Witka. Premiera filmów, której patronuje europoseł Anna Fotyga, miała się odbyć w Parlamencie Europejskim w Brukseli w marcu tego roku. Niestety pandemia Covid-19 zniweczyła te plany, a z uwagi na to, iż rok 2020, będący rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku dobiega już końca, organizatorzy postanowili zorganizować premierę online. Zaślubiam Cię... Setna rocznica powrotu Polski nad Bałtyk
"Lato 43" w reżyserii Anety Bussold i "Prawdziwe uczucia" w reżyserii Jana Kuźnika zostały zakwalifikowane do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych!

Gdyńska Szkoła Filmowa na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski