Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Uroczyste zawieszenie wiechy na budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego
Data publikacji: 2014-09-23
20 września o godzinie 15:00 odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej Filmowców z Powstania Warszawskiego. W uroczystości wzięli m.in. udział: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski oraz Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Uroczyste zawieszenie wiechy na budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego Gdyńskie Centrum Filmowe ma być w przyszłości jednym z kluczowych miejsc kulturalnych miast, w tym także Festiwalu Filmowego w Gdyni. W budynku znajdą się trzy sale kina studyjnego, klub filmowy, restauracja, sklep multimedialny, biura na wynajem oraz biuro Festiwalu Filmowego w Gdyni i siedziba Pomorskiej Fundacji Filmowej.

Część powierzchni GCF zostanie przeznaczona na działalność Gdyńskiej Szkoły Filmowej, która już przygotowała ofertę warsztatów filmowych i fotograficznych dla młodzieży szkolnej.

Największa aula będzie pełniła jednocześnie funkcję sali kinowej - mówi Leszek Kopeć, Dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni i Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej. - Wszystkie trzy sale poszerzą także przestrzeń Festiwalu Filmowego w Gdyni. Ciekawym szczegółem architektonicznym jest wkomponowanie w przestrzeń projektu czerwonego dywanu, który będzie elementem stałej wewnętrznej architektury Centrum.

Gdyńskie Centrum Filmowe jest projektem realizowanym przez Forum Kultury w Gdyni przy współpracy z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni. Budynek, zaprojektowany przez pracownię Arch Deco i wznoszony przez Budimex, stanie na Placu Grunwaldzkim. Umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Kościuszki, Bulwaru Nadmorskiego, Plaży Miejskiej, Muzeum Miasta Gdyni i planowanego Forum Morskiego, wedle koncepcji Fundacji i władz samorządowych ma stać się nowym, kulturalnym centrum miasta.

Otwarcie Centrum planowane jest na drugą połowę 2015 roku. Budynek GCF jest jednym z Projektów Miejskich, sfinansowanych ze środków Inicjatywy JESSICA wdrażanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.


Przedstawiamy zdjęcia z uroczystości autorstwa Henryka Pietkiewicza:

 
fot Henryk Pietkiewicz   fot Henryk Pietkiewicz

 fot Henryk Pietkiewicz - Festiwal_Gdynia_6547.jpg  fot Henryk Pietkiewicz - Festiwal_Gdynia_6573.jpg

 fot Henryk Pietkiewicz - Festiwal_Gdynia_6581.jpg  fot Henryk Pietkiewicz - Festiwal_Gdynia_6617.jpg

 fot Henryk Pietkiewicz  fot Henryk Pietkiewicz - Festiwal_Gdynia_6645.jpg

 fot Henryk Pietkiewicz   fot Henryk PietkiewiczAż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W trójmiejskim programie jeszcze więcej, bo ponad 70 premier najlepszych filmów dokumentalnych, odnoszących się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Spotkania z reżyserami i bohaterami, debaty i rozmowy, warsztaty i edukacja dla dzieci i seniorów. Czwarta edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 15-24 maja. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 13 filmów. Trwa sprzedaż biletów na 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Właśnie rozpoczął się w Gdyni 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski