Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Rekrutacja - najczęściej zadawane pytania
Data publikacji: 2014-05-09
Z uwagi na trwającą rekrutację do Gdyńskiej Szkoły Filmowej przedstawiamy najczęściej powtarzające się pytania dotyczące przygotowania teczek oraz na temat samej szkoły wraz z odpowiedziami. 
Rekrutacja - najczęściej zadawane pytaniaPytanie: Ile wynosi czesne w Gdyńskiej Szkole Filmowej? 
Odpowiedź: Gdyńska Szkoła Filmowa nie pobiera czesnego, co oznacza, że nauka w naszej szkole jest bezpłatna.

Pytanie: Od kogo mogę otrzymać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie reżysera?
Odpowiedź: Zaświadczenie lekarskie wydaje lekarz rodzinny (pierwszego kontaktu).

Pytanie: Jaki powinien być format pliku z krótkim filmem od 1 do 5 minut?
Odpowiedź: Film prosimy dostarczyć na płycie w formacie DVD-Video. Przed dołączeniem płyty do teczki dokumentującej dorobek artystyczny proponujemy sprawdzić działanie płyty nie tylko na komputerze ale także w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Pytanie: Jak powinny być sformatowane załączone prace literackie, pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego oraz pomysł na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego? 
Odpowiedź: Pomysł musi zawierać maksymalnie 1800 znaków i mieścić się na jednej stronie A4, prosimy nie zmniejszać w tym celu czcionki, której wielkość powinna wynosić 12 pt. Nie ma potrzeby stosowania zapisu w formacie scenariusza filmowego oraz rozpisywania dialogów lub wypowiedzi.

Pytanie: Czy pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego powinien zawierać informacje dotyczące realizacji filmu?
Odpowiedź: Pomysł nie powinien zawierać informacji dotyczących realizacji i postprodukcji filmu np. techniki zdjęciowej, wielkości kadrów, układu scenografii, czy oprawy muzycznej. Najważniejsze jest opisanie krótkiej, wyraźnie zarysowanej historii fabularnej na zadany temat.

Pytanie: Czy fotografie powinny być wydrukowane, czy mogą być w wersji cyfrowej?
Odpowiedź: Wszystkie fotografie na zadany temat muszą być dostarczone w formie odbitek lub wydruków. Prace dodatkowe prezentowane jako twórczość własna mogą być dołączone w postaci cyfrowej.

Pytanie: Jaki powinien być format zdjęć złożonych w teczce?
Odpowiedź: Minimalny sugerowany format fotografii:
- tryptyk 21x30 cm
- opowieść fotograficzna 15x21 cm

Pytanie: Fotografuję jedynie sporadycznie, czy komisja rekrutacyjna zwraca uwagę na techniczne umiejętności kandydata?
Odpowiedź: Najważniejsze jest aby prace fotograficzne opowiadały historię na zadany temat. Strona techniczna jest całkowicie drugorzędna.

Pytanie: W jaki sposób opisać swoje prace fotograficzne?
Odpowiedź: Oprócz podpisania imieniem i nazwiskiem każdej z prac, powinno się je ponumerować, tak aby komisja mogła oglądać je we właściwej kolejności. Można także dołączyć dodatkową kartkę z narysowanym sposobem prezentacji zdjęć.

Pytanie: Czy jest limit dołączania do teczki własnych prac twórczych?
Odpowiedź: Nie ma takiego limitu. Kandydat musi mieć jednak świadomość, że jeżeli dołączy do teczki np. kilka pełnometrażowych filmów fabularnych bądź powieści, komisja może nie znaleźć czasu na zapoznanie się z nimi.

Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie "Dwa Teatry" będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!Chłopcy Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski