Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Laur Młodego Twórcy Kultury dla Elżbiety Benkowskiej
Data publikacji: 2013-11-22
Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska - otrzymała z rąk Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nagrodę Młodego Twórcy Kultury 2013.
Laur Młodego Twórcy Kultury dla Elżbiety BenkowskiejNagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury to najbardziej prestiżowe miejskie laury dla artystów poniżej 35. roku życia. Ubiegać się o nie mogą przedstawiciele różnych dziedzin sztuki: plastycy, muzycy, tancerze i animatorzy kultury.

Propozycje zgłaszają szkoły artystyczne, instytucje kulturalne i media. Z powstałej w ten sposób listy kapituła wybiera kilka nazwisk - ci twórcy otrzymują nominację do nagrody. O końcowych wynikach decyduje kapituła, wybierająca trzech laureatów oraz internauci, przyznający czwartą nagrodę.

W tym roku (po raz pierwszy w historii przyznawania nagrody) dwie statuetki trafiły do Elżbiety Benkowskiej - od kapituły oraz od publiczności.

Przypominamy, że film dyplomowy Elżbiety - "Olena"- o parze młodych Ukraińców podróżujących przez Polskę do Szwecji - znalazł się w gronie 9 najlepszych światowych produkcji, które podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Cannes walczyły o Złotą Palmę w kategorii filmów krótkometrażowych. Był to jednocześnie pierwszy w historii kinematografii polskiej krótkometrażowy film fabularny, który uzyskał nominację do tej nagrody
Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu 2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna.  Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Polecamy Państwu nową edycję spotkań i rozmów o sztuce życia, inspirowanych kinem dokumentalnym. „Filmoterapia z Sensem” w lutym, marcu i kwietniu to trzy wieczorne seanse w Gdyńskim Centrum Filmowym, a po nich spotkania z ciekawymi gośćmi.

Najbliższe odbędzie się już 19 lutego. O tym, gdzie leżą granice naszej intymności i jak zmienia się seksualność w czasach internetu, porozmawiamy po pokazie filmu „Ewa nie chce spać”. Naszym gościem będzie psycholog i specjalista w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego, Bartosz Karcz.„Filmoterapia z Sensem” w Gdyńskim Centrum Filmowym
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski