Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Laur Młodego Twórcy Kultury dla Elżbiety Benkowskiej
Data publikacji: 2013-11-22
Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska - otrzymała z rąk Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nagrodę Młodego Twórcy Kultury 2013.
Laur Młodego Twórcy Kultury dla Elżbiety BenkowskiejNagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury to najbardziej prestiżowe miejskie laury dla artystów poniżej 35. roku życia. Ubiegać się o nie mogą przedstawiciele różnych dziedzin sztuki: plastycy, muzycy, tancerze i animatorzy kultury.

Propozycje zgłaszają szkoły artystyczne, instytucje kulturalne i media. Z powstałej w ten sposób listy kapituła wybiera kilka nazwisk - ci twórcy otrzymują nominację do nagrody. O końcowych wynikach decyduje kapituła, wybierająca trzech laureatów oraz internauci, przyznający czwartą nagrodę.

W tym roku (po raz pierwszy w historii przyznawania nagrody) dwie statuetki trafiły do Elżbiety Benkowskiej - od kapituły oraz od publiczności.

Przypominamy, że film dyplomowy Elżbiety - "Olena"- o parze młodych Ukraińców podróżujących przez Polskę do Szwecji - znalazł się w gronie 9 najlepszych światowych produkcji, które podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Cannes walczyły o Złotą Palmę w kategorii filmów krótkometrażowych. Był to jednocześnie pierwszy w historii kinematografii polskiej krótkometrażowy film fabularny, który uzyskał nominację do tej nagrody
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych! Aby nadchodzący czas upłynął w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnego zrozumienia.

życzą dyrekcja i pracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej.Wesołych Świąt!
Doskonałe wieści z Krakowa! Film dyplomowy naszego tegorocznego absolwenta Stanisława Horodeckiego "Na strajk!" znalazł się w konkursie polskich fabularnych filmów krótkometrażowych 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego! 

Na strajk! w reż. Stanisława Horodeckiego w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski