Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Matka" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Gruzji
Data publikacji: 2013-08-08
"Matka" - dyplomowy film w reżyserii absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Łukasza Ostalskiego został doceniony przez selekcjonerów Batumi International Art-house Film Festival w Gruzji, gdzie został zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Matka w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w GruzjiBIAFF (Batumi International Art-house Film Festival) to organizowany od 2006 roku w gruzińskim Batumi festiwal filmów arthouse'owych. Filmy z nurtu Art house to filmy nastawione na artyzm i eksperyment, które z uwagi na podejmowane tematy oraz sposób prowadzenia bohatera są najczęściej filmami niezależnymi, funkcjonującymi poza komercyjnym obiegiem.

Tytułowa matka (świetna rola Danuty Stenki) - Małgorzata - na co dzień ważny polityk jedzie do domu nad jeziorem, ponieważ jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

Film otrzymał dotychczas: Nagrodę Publiczności na 43. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii, Nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, Nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu krótkometrażowego na Pula Film Festival w Chorwacji, Wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na Yerevan International Film Festival w Armenii, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Odense, a także otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Węgiel Student Film Festiwal. 
Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W trójmiejskim programie jeszcze więcej, bo ponad 70 premier najlepszych filmów dokumentalnych, odnoszących się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Spotkania z reżyserami i bohaterami, debaty i rozmowy, warsztaty i edukacja dla dzieci i seniorów. Czwarta edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 15-24 maja. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 13 filmów. Trwa sprzedaż biletów na 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Właśnie rozpoczął się w Gdyni 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski