Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Matka" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Gruzji
Data publikacji: 2013-08-08
"Matka" - dyplomowy film w reżyserii absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Łukasza Ostalskiego został doceniony przez selekcjonerów Batumi International Art-house Film Festival w Gruzji, gdzie został zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Matka w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w GruzjiBIAFF (Batumi International Art-house Film Festival) to organizowany od 2006 roku w gruzińskim Batumi festiwal filmów arthouse'owych. Filmy z nurtu Art house to filmy nastawione na artyzm i eksperyment, które z uwagi na podejmowane tematy oraz sposób prowadzenia bohatera są najczęściej filmami niezależnymi, funkcjonującymi poza komercyjnym obiegiem.

Tytułowa matka (świetna rola Danuty Stenki) - Małgorzata - na co dzień ważny polityk jedzie do domu nad jeziorem, ponieważ jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

Film otrzymał dotychczas: Nagrodę Publiczności na 43. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii, Nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, Nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu krótkometrażowego na Pula Film Festival w Chorwacji, Wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na Yerevan International Film Festival w Armenii, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Odense, a także otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Węgiel Student Film Festiwal. 
REBEL BABEL. GSF ON STAIRS
L.U.C. Xxanaxx, Dereszowska, Sadowska, Kumorek i Bisz wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble otworzą „czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Tego lata zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty, które zarejestrują studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej. REBEL BABEL. GSF ON STAIRS
Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film?

Zgłoś się na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe!Ruszyła rekrutacja na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski