Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
"Matka" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Gruzji
Data publikacji: 2013-08-08
"Matka" - dyplomowy film w reżyserii absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Łukasza Ostalskiego został doceniony przez selekcjonerów Batumi International Art-house Film Festival w Gruzji, gdzie został zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Matka w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w GruzjiBIAFF (Batumi International Art-house Film Festival) to organizowany od 2006 roku w gruzińskim Batumi festiwal filmów arthouse'owych. Filmy z nurtu Art house to filmy nastawione na artyzm i eksperyment, które z uwagi na podejmowane tematy oraz sposób prowadzenia bohatera są najczęściej filmami niezależnymi, funkcjonującymi poza komercyjnym obiegiem.

Tytułowa matka (świetna rola Danuty Stenki) - Małgorzata - na co dzień ważny polityk jedzie do domu nad jeziorem, ponieważ jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

Film otrzymał dotychczas: Nagrodę Publiczności na 43. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii, Nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, Nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu krótkometrażowego na Pula Film Festival w Chorwacji, Wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na Yerevan International Film Festival w Armenii, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Odense, a także otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Węgiel Student Film Festiwal. 
Ostatni dzień na składanie dokumentów do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Przypominamy, że 20 maja mija termin składania dokumentów rekrutacyjnych na Wydział Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dokumenty należy wysłać najpóźniej dzisiaj pocztą bądź kurierem - decyduje data stempla pocztowego. Materiały, które kandydaci przesyłają do nas mailowo, muszą zostać wysłane dzisiaj najpóźniej do godziny 23:59.

Chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z rekrutacją pod adresem mailowym: info@gsf.plOstatni dzień na składanie dokumentów do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Przedstawiamy zwiastuny dwóch filmów, zrealizowanych przez naszych absolwentów w ramach projektu „Zaślubiam Cię. 100 rocznica powrotu Polski nad Morze Bałtyckie”: "Pewnego razu nad morzem" w reżyserii Sławomira Witka i "Sto lat" w reżyserii Anety Gołębiewskiej-Bussold.

Uroczysta premiera filmów, ze względu na pandemię, została przesunięta.Zaślubiam Cię. 100 rocznica powrotu Polski nad Morze Bałtyckie
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski