Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
„W kręgu miłości” w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie!
Data publikacji: 2013-08-06
Połączyła ich namiętność, scaliła pasja do muzyki, poróżnił życiowy dramat. Już 22 sierpnia w Multikinie w Gdańsku przedpremierowy pokaz filmu „W kręgu miłości”, który zdobył Nagrodę Publiczności na festiwalu w Berlinie. Na spotkanie z odtwórcą głównej roli, Johanem Heldenberghiem, zaprasza po seansie filmu autorka cyklu, Grażyna Torbicka.
„W kręgu miłości” w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie!Cykl „Kocham Kino w Multikinie” jest wspólnym przedsięwzięciem Programu 2 TVP
i Multikina. Ambasadorką projektu jest Grażyna Torbicka, autorka telewizyjnego magazynu „Kocham Kino”, która co miesiąc w innym kinie sieci Multikino prowadzi spotkania ze znakomitymi gośćmi. Relacje ze spotkań są potem emitowane w pozostałych kinach biorących udział w projekcie. Można je też obejrzeć na portalu Stopklatka.pl.

W ramach Kocham Kino w Multikinie na wielkim ekranie prezentowane są najciekawsze, najbardziej dyskusyjne i najodważniejsze dzieła współczesnej kinematografii. Tym razem w repertuarze znalazł się film Felixa Van Groeningena, prawdziwa rewelacja tegorocznego festiwalu w Berlinie, czyli „W kręgu miłości” (Broken Circle Breakdown)

„W kręgu miłości” to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha, który wcielił się też w role głównego bohatera, Didiera. Spektakl wystawiony na podstawie tekstu „The Broken Circle Breakdown Featuring the Cover-Ups of Alabama” napisanego wspólnie z Mieke Dobbels okazał się sukcesem frekwencyjnym i spotkał się z ogromnym uznaniem widzów i krytyków w Belgii i Holandii. Zafascynowany sztuką Felix van Groeningen (znany polskim widzom z „Boso, ale na rowerze”) we współpracy z Carlem Joosem postanowił przenieść teatralną historię na duży ekran. Dzięki temu powstał tętniący życiem i przepełniony emocjami obraz opowiadający o miłości i stracie, utrzymany w słodko-gorzkiej tonacji, w rytmie porywającej muzyki bluegrass, która zachwyca autentycznością oraz wspaniałym wykonaniem i stanowi integralną część narracji filmu. Jest też powiązana z głównymi wątkami, jakie pojawiają się w filmie: życiem, śmiercią, narodzinami, Ameryką, macierzyństwem, ojcostwem i poszukiwaniem pocieszenia po stracie. Narracja filmu, poddana formie muzycznej, nie jest linearna, lecz podąża za emocjami bohaterów, które najpełniej i najsilniej oddane zostają w piosenkach, skomponowanych przez Björna Erikssona. Dzięki temu „W kręgu miłości” to dopracowany w każdym detalu i doskonały pod względem scenariuszowym i muzycznym filmowy obraz, który porusza widzów. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Berlinie w 2013 roku.

Film „W kręgu miłości” zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie 22 sierpnia w Gdańsku. Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej ze specjalnie na tę okazję zaproszonym gościem – autorem sztuki i odtwórcą roli głównej w filmie Johanem Heldenberghiem.

Film zostanie również zaprezentowany na pokazach przedpremierowych 29 sierpnia w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Zabrze. Po projekcji odbędzie się retransmisja spotkania zarejestrowanego w Gdańsku.

Szczegóły na temat projektu można znaleźć na stronie www.multikino.pl oraz na Fan Page’u Kocham Kino (facebook.com/kochamkino.tvp). Dyskusje z wcześniejszych spotkań prowadzonych w kinie przez Grażynę Torbicką można zobaczyć na www.stopklatka.pl.

Sponsorami cyklu „Kocham Kino w Multikinie” są: Fiat Auto Poland, producent samochodu Lancia Ypsilon, Citi Handlowy, oferujący Kartę Kredytową Citibank World MasterCard oraz Coca Cola.

Patroni medialni: „Polska The Times”, naszemiasto.pl, stopklatka.pl, „Film”, styl.pl, „Exklusiv”, „Aktivist”, „Kino”, dlaStudenta.pl, „Malemen” oraz dwutygodnik „Viva”.

Organizatorami wspólnego przedsięwzięcia „Kochami Kino w Multikinie” są: Program Drugi Telewizji Polskiej, wydawca magazynu i pasma „Kocham Kino” oraz Multikino.

Ceny biletów na wydarzenie: od 11 do 19 zł***

„W kręgu miłości”

(„The Broken Circle Breakdown” )

Belgia/Holandia, 2012, 111 min
Reżyseria: Felix van Groeningen
Scenariusz : Carl Joos, Felix Van Groeningen na podstawie sztuki The Broken Circle Breakdown Featuring the Cover-Ups of Alabama Johana Heldenbergha i Mieke Dobbels
Zdjęcia: Ruben Impens
Dźwięk: Jan Deca, Michel Schöpping
Montaż: Nico Leunen
Muzyka: Bjorn Eriksson
Występują: Veerle Baetens, Johan Heldenbergh, Nell Cattrysse, Geert Van Rampelberg, Nils De Caster, Robbie Cleiren, Bert Huysentruyt, Jan Bijvoet
Producent: Dirk Impens

Produkcja: Menuet Producties, Topkapi Films
Wybrane festiwale i nagrody: 2013 – MFF Berlin: Nagroda Publiczności (sekcja Panorama); 2013 – Dwa Brzegi (film otwarcia); 2013 – FF Tribeca: Nagrody dla Najlepszej Aktorki i Najlepszego Scenariusza***

Czym jest „Kocham Kino”?

W kalendarzach prawdziwych kinomanów czwartkowy i niedzielny wieczór to szczególny czas – wtedy właśnie emitowane jest pasmo i magazyn „Kocham Kino”, w których widzowie oglądają najznakomitsze pozycje filmowe oraz mają okazję wysłuchać rozmów ekspertów. Ich atrakcyjna forma połączona z niezwykłą wartością merytoryczną jest zjawiskiem niespotykanym w innych tego typu programach telewizyjnych. Nic więc dziwnego, że Magazyn otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego programu telewizyjnego promującego sztukę filmową, zaś jego autorka, Grażyna Torbicka, jest uważana za wyjątkową ambasadorkę kina o wysokich walorach artystycznych, które niestrudzenie popularyzuje jako dziennikarka i krytyk sztuki, ale również jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Jest obecna na wszystkich najważniejszych festiwalach na świecie, a w swoich programach gości największych wizjonerów współczesnego kina. Uczestniczyła w pracach jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie, była także członkiem jury Nagrody Pierrot na Festiwalu Filmowym w Cannes. Od 1996 r. jest członkinią FIPRESCI.Idea projektu „Kocham Kino w Multikinie”

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, poprowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział będzie brała publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii. Projekt „Kocham Kino w Multikinie” narodził się z chęci spotkania się z widzem, któremu, podobnie jak inicjatorom cyklu, leży na sercu rozwój sztuki filmowej. A to, że rzecz dzieje się w Multikinie, niech będzie dowodem, że w zapomnienie odchodzą czasy, gdy kina wielosalowe identyfikowano wyłącznie z komercyjnym repertuarem. Multikino, lider na rynku alternatywnych treści kinowych, regularnie prezentuje na wielkim ekranie najwybitniejsze dzieła operowe, koncerty na żywo czy nietuzinkowe kino – będąc żywym przykładem głębokich zmian w filozofii zarządzania nowoczesnymi centrami kultury, jakimi stają się kina wielosalowe.

***

Informacje o spółce Multikino:

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 28 kin w 22 miastach Polski z łączną liczbą 231 ekranów i 50 340 miejscami. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w projektory cyfrowe Barco DP 4K, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory cyfrowe Dolby 3D Digital Cinema. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet. Multikino jest liderem cyfryzacji w Europie czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej.


Kontakt dla mediów:


Radosław Tomasik, Kierownik Projektu
tel.: +48 797 025 425
e-mail: rtomasik@multikino.pl

Natalia Kaleta-Nguyen, Specjalista ds. PR w spółce Multikino S.A.
tel.: +48 519 520 984
e-mail: nkaleta@multikino.pl
Padł ostatni klaps na planie filmu Halsowanie w reżyserii Jakuba Laskowskiego
Film dyplomowy naszego studenta Jakuba Laskowskiego, pod roboczym tytułem Halsowanie, to historia dwudziestopięcioletniego Janka. Zostaje on skonfrontowany z nagłą śmiercią ojca. Sny i wyobrażenia dotyczące niedokończonych rozmów z ojcem, przeplatają się mu z przeżyciami związanymi z pogrzebem i koniecznością przywyknięcia do nowej rzeczywistości. Podróż, w której towarzyszymy Jankowi prowadzi go do pogodzenia się z ojcem i jego śmiercią oraz odnalezienia nowej perspektywy.Padł ostatni klaps na planie filmu Halsowanie w reżyserii Jakuba Laskowskiego
10 000 zł na produkcję filmu, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej, wsparcie eksperckie i techniczne. Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!Zgłoś się do konkursu filmowego MORZE MNIE KRECI!
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski