Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Wyróżnienie dla "Matki" Łukasza Ostalskiego w Koszalinie
Data publikacji: 2013-07-02
Dyplomowy film Łukasza Ostalskiego "Matka" otrzymał wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film".
Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych w składzie: Sławomir Fabicki, Wiola Sowa, Sylwia Chutnik, Tomasz Naumiuk i Grzegorz Zariczny przyznało "Matce"wyróżnienie w kategorii film fabularny.

Lech Moliński zrecenzował krótko w swoim artykule "Znów krótkie metraże górą", zamieszczonym na Portalu Filmowym, film: "Bardzo dobre wrażenie pozostawia po sobie Łukasz Ostalski i jego dyplom z Gdyńskiej Szkoły Filmowej - "Matka". Film doceniono już na festiwalu w Tampere. W roli głównej pojawia się Danuta Stenka. Jej postać to ambitna pani polityk, której życie rodzinne cierpi z powodu sukcesów zawodowych. Ostalski stawia swoją bohaterkę w sytuacji tragicznej – jej syn-narkoman zamordował młodą dziewczynę, matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Półgodzinny film zarówno trzyma w napięciu, jak i oddziałuje na emocje. Reżyserowi udało się skromnymi środkami osiągnąć interesujące efekty." (...) 


Polecamy Państwa uwadze wywiad z Łukaszem Ostalskim: 

wywiad
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych! Aby nadchodzący czas upłynął w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnego zrozumienia.

życzą dyrekcja i pracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej.Wesołych Świąt!
Doskonałe wieści z Krakowa! Film dyplomowy naszego tegorocznego absolwenta Stanisława Horodeckiego "Na strajk!" znalazł się w konkursie polskich fabularnych filmów krótkometrażowych 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego! 

Na strajk! w reż. Stanisława Horodeckiego w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski