Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Wyróżnienie dla "Matki" Łukasza Ostalskiego w Koszalinie
Data publikacji: 2013-07-02
Dyplomowy film Łukasza Ostalskiego "Matka" otrzymał wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film".
Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych w składzie: Sławomir Fabicki, Wiola Sowa, Sylwia Chutnik, Tomasz Naumiuk i Grzegorz Zariczny przyznało "Matce"wyróżnienie w kategorii film fabularny.

Lech Moliński zrecenzował krótko w swoim artykule "Znów krótkie metraże górą", zamieszczonym na Portalu Filmowym, film: "Bardzo dobre wrażenie pozostawia po sobie Łukasz Ostalski i jego dyplom z Gdyńskiej Szkoły Filmowej - "Matka". Film doceniono już na festiwalu w Tampere. W roli głównej pojawia się Danuta Stenka. Jej postać to ambitna pani polityk, której życie rodzinne cierpi z powodu sukcesów zawodowych. Ostalski stawia swoją bohaterkę w sytuacji tragicznej – jej syn-narkoman zamordował młodą dziewczynę, matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Półgodzinny film zarówno trzyma w napięciu, jak i oddziałuje na emocje. Reżyserowi udało się skromnymi środkami osiągnąć interesujące efekty." (...) 


Polecamy Państwa uwadze wywiad z Łukaszem Ostalskim: 

wywiad
Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu 2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna.  Rób filmy! Ruszyła rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Polecamy Państwu nową edycję spotkań i rozmów o sztuce życia, inspirowanych kinem dokumentalnym. „Filmoterapia z Sensem” w lutym, marcu i kwietniu to trzy wieczorne seanse w Gdyńskim Centrum Filmowym, a po nich spotkania z ciekawymi gośćmi.

Najbliższe odbędzie się już 19 lutego. O tym, gdzie leżą granice naszej intymności i jak zmienia się seksualność w czasach internetu, porozmawiamy po pokazie filmu „Ewa nie chce spać”. Naszym gościem będzie psycholog i specjalista w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego, Bartosz Karcz.„Filmoterapia z Sensem” w Gdyńskim Centrum Filmowym
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski