Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Zamknij
GSFLogo
GSFLogoTXT
szukaj
heartyoutuberssblip
Pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Pomodoro w Gdańsku
Data publikacji: 2013-04-17
Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy 25 kwietnia (czwartek) na godz. 19.00 do Ristorante Pomodoro (w Ratuszu Staromiejskim) przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku na specjalny pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Wstęp wolny! 
Pokaz filmów absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Pomodoro w GdańskuW programie znajdą się następujące filmy:

CHWILA - Krótkometrażowy film dokumentalny, zrealizowany w eksperymentalnej formie bazującej na szybkim, impresyjnym montażu. Autorka przez ponad rok wyszukiwała ważnych momentów, charakteryzujących według niej okresy w życiu, które zmieniają się w zawrotnym tempie. Długość ujęć zmienia się zgodnie z odczuwanym czasem ich trwania w życiu. Każda sekwencja opowiedziana oprócz czasu jest również przez czynności bohaterów. Wędrówkę zaczynamy i kończymy na szpitalu.

Reż. Marta Grabicka

PRAWDZIWY MIÓD - Krystyna, sprzedaje przy szosie miód. Pewnego dnia na tej samej szosie pojawiają się prostytutki. Krystynie nie podoba się nowe towarzystwo. Popada w konflikt z jedną z dziewczyn i wchodzi w posiadanie jej portfela z dziennym utargiem. Wbrew oczekiwaniom bohaterek dalsze wydarzenia zbliżają obie kobiety do siebie.

Reż. Sławomir Witek

SIEDMIU MĘŻCZYZN W RÓŻNYM WIEKU - Bohaterami filmu są mężczyźni uprawiający boks. Siedem scen pokazujących pięściarzy na różnych etapach kariery - od dzieciństwa do późnej starości. Film nawiązuje do klasycznego dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego.

Reż. Sławomir Witek

MATKA – Małgorzata, na co dzień ważny polityk, jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

Reż. Łukasz Ostalski

Łukasz Ostalski - Absolwent politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sopockich Szkół Fotografii WFH.

Pracował jako fotoreporter. Jego zdjęcia były publikowane w takich tytułach jak: „Wprost”, „Polityka”, „Newsweek”, „Forum”, „Elle”, „Gala”, „Zwierciadło”, „VIVA!”, i wiele innych. Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej : Nordea Foto, Gdańsk Press Photo (Grand Prix 2010), Grand Press Photo i Bank Zachodni WBK Press Foto, gdzie zdobył nagrodę Zdjęcie Roku 2010 za fotografię Wladimira Putina i Donalda Tuska na molo w Sopocie.

W 2013 r. ukończył wydział reżyserii filmowej w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jego film dyplomowy "Matka" zdobył nagrodę publiczności na międzynarodowym Festiwalu filmów krótkometrażowych w Tampere w Finlandii.

Pracował jako asystent reżysera przy realizacji pełnometrażowego filmu fabularnego „Drogówka” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.


Marta Grabicka to 25 letnia reżyserka i malarka. Skończyła Gdyńską Szkołę Filmową na wydziale reżyserii i jest na ostatnim roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale malarstwa. Oprócz filmu i malowania zajmuję się robieniem kolaży komputerowych które wystawia w galeriach i na festiwalach.

Sławomir Witek - Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował jako operator obrazu i montażysta w Akademickiej Telewizji Edukacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego. Autor zdjęć i montażu do kilku filmów edukacyjnych i dokumentalnych oraz jednego teledysku.Konkurs na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce
Miasto Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce, organizowanego w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017. Konkurs na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce
Od dziś do 26 maja potrwa w Gdyńskim Centrum Filmowym największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Ponad 60 najlepszych dokumentów z całego świata, spotkania z twórcami i debaty tematyczne, edukacja dla dzieci i seniorów oraz kino VR (Virtual Reality). O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 14 filmów.Dzisiaj rusza w Gdyni festiwal filmów dokumentalnych 14. Millennium Docs Against Gravity
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY © GSF 2010 | Polityka prywatności
projekt: Adam Żebrowski